.

.

TBVECHI Пластични PP/ПЕТ Појас Strapper Рака Здрав Машина, Електрични Здрав Машина за Хартија Индустрија Алуминиумска Индустрија Текстилни Челик Логистика Метал

TBVECHI Пластични PP/ПЕТ Појас Strapper Рака Здрав Машина, Електрични Здрав Машина за Хартија Индустрија Алуминиумска

DEN 1430.40

Пристапност
Во достапна форма

Батеријата слабост предизвикана од над-празнење е што не се опфатени со warranty NOTE : Ако се користи за PP ремени, мора да користите алатки во комплет да се отстрани лево надворешното пакување на здрав машина, а потоа го замени кратката пролет на машина со долго пролет.Ниту надворешно напојување се напојува од батерија. ►【Се однесуваат на Различни Места】Лесно да се движите, погоден за сите видови на објекти, големи чанти и мали кеси може да се користи.Без сврзувачки елементи, триење и топлина се топи, убава и цврста интерфејс.Висок степен на автоматизација и едноставна операција.Применливи пакување појас : PP појас и домашно МИЛЕНИЧЕ челик појас. ►【Висока Безбедност】Кога постои надворешно напојување, се префрлат на префрлување напојување, и реле намалувања исклучите батерија за напојување. ►【Трајни】пакување појас на оваа машина прифаќа електрично затегнување, триење и заварување, кои се трајни и уредни.Клиент информации : правила за користење на литиум batteries1. Ве молиме да користите оригинални полнач за да ја charge2. Ако престанете да го користите тоа, ве молиме исклучете го главниот енергија; (под десната страна од машината се справи)3.Тоа што има прилагодливи затегнување сила и топење време. Ако не го користите за долго време, ве молиме да ја извадите батеријата и бидете сигурни дека за да се наплатат тоа еднаш во два месеца за да се избегне работи надвор од моќта и батеријата failure5. ►【Различни Работниот Статус】LED индикатор јасно покажува различни работниот статус преку промена на различни бои : сина претставува нормална работа, црвениот претставува ниско ниво на батеријата, и пурпурна претставува работа завршен.Лесен за користење, лесен за телото, тоа е вистинска заштеда на време и ефикасна пакување машина.Ве молиме контактирајте го нашиот персонал за услуги на корисниците за детален instuctional видео за тоа како да се направи it If користите ремени за домашни МИЛЕНИЧИЊА, не е потребно да се замени за внатрешни додатоци.Тоа е широко се користат во хартија индустрија, алуминиум индустрија, текстил, челик, логистика метал и други индустрии.

Главните карактеристики

Избор на клиент