.

.

Partsam 1320 lbs Лифт Електрични ја воочи големината и Кран Далечински Управувач енергетски Систем, поцинкувана Челична Жица за Надземни Кран Гаража Таванот Макара Крик w

Partsam 1320 lbs Лифт Електрични ја воочи големината и Кран Далечински Управувач енергетски Систем, поцинкувана

DEN 4799.76

Пристапност
Во достапна форма

Совети : Како Да го КОРИСТИТЕ : Како на сликата 4 покажува, тоа прво треба ментална бар(премин загради за да висат на тесни со целата воочи големината и собранието, НЕ се вклучени) кои ги содржи доволно тежок да се откажам ја воочи големината и до таванот затворен или бесење на отворено.Кревање Тежина : 660lb.(Една линија), 1320lb.(Двојно-линија) ; Кревање Висина : 38ft(Една линија), 19ft(Двојно-линија) ; Кревање на ветер : 33ft/min(Една линија), 16ft/min(Двојно-линија);.Електрични хорда 2.4 FT ; се Справи со далечински мозок е 4.9 FT ; Дијаметар на челичното јаже : 0.18 инчен ; Затегнувачка цврстина на челичното јаже ≧ 1770 N/mm2. Номинална Volt : 110/120 V ~ 60 Hz ; Номинална Струја : 10.7 A ; влезна Моќност : 1250 W ; коњски сили : 1.676 hp.РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА : електрични ја воочи големината и крик може да се користи за да го подигнете редовни или неправилен облик работи како камења, дрва, трева, мотор, камион горниот капак и др.вертикално или хоризонтално во гаража, тавани, мансарда, штала, таванот секаде и во секое време можете да си замислите, и е "мора" во Божиќ за подигање на сите видови на тешки работи.Екстра Лифт Slings ние понуда се вклучени за да се направи вашата работа полесна.【Електрични ја воочи големината и Работи со Итни Стоп Прекинувач, Црвеното Копче Работи за кои】.

Главните карактеристики

Избор на клиент