.

.

GLOGLOW Аквариум Чакал Почиста, Електрични Авто Аквариум Чакал Почиста Нов Брз Вода Промени Мил Extractor Вода Промени Песок за Миење Чакал Cleaning Tool

GLOGLOW Аквариум Чакал Почиста, Електрични Авто Аквариум Чакал Почиста Нов Брз Вода Промени Мил Extractor Вода

DEN 453.36

Пристапност
Во достапна форма

Одвод, Пополнување & Чакал Чистење-Оваа риба резервоарот св пумпата овозможува да одвод и чистење чакал во исто време додека пополнување аквариум.Само го движите чакал цевка во нагоре и надолу движење на вакуум од остатоци од песок.Додатоци Вклучуваат-Прилагодлива висина од две меѓусебно цевки од различни должина 57cm-80см.Се снабдува со еден вшмукување цевка, тоа е погоден за мали и големи аквариуми.Лесен за Употреба-Притиснете го копчето за вклучување/исклучување копче на врвот, водата во аквариумот ќе се испумпува автоматски преку црева за менување на вода.Лесен за употреба.Battery powered, безбеден за вас и вашите риби, енергија и труд заштеда.Mulit Функција-Со оваа алатка, вие може да се отстрани нечистотијата од дното од вашиот аквариум лесно.Исто така се користи за вода промени, или да го испразните аквариум кога ќе го поврзете цревото за да штекер.Широка Примена-Аквариум Вакуум Чакал Почиста е погодна за разни видови на риба, тенкови, со spliced продолжување цевки, две-фаза спојување комбинација, и двете големи и мали тенкови се погодни и продолжување цевка може да биде инсталиран според побарувачката.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Акрилик на Батеријата : 2 * No. 2 Батерија (Не се Вклучени) Нормално Ниво на Водата : 40cm / 15.7" Максималното Ниво на Водата : 52cm / 20.5" Производ Должина : Околу. 57cm / 22.4" Максималната Должина : Околу. 80см / 31.5" Пакет Тежина : Околу. 286g Пакет се Вклучени : 1 * Аквариум Филтер Пумпата.

Главните карактеристики

Избор на клиент