.

.

EKQ Голем Плоштад Соларни Фенер Отворено Градина Виси Фенер Водоотпорен Градина Оркестарот за Отворен Пат Партија Декоративни

EKQ Голем Плоштад Соларни Фенер Отворено Градина Виси Фенер Водоотпорен Градина Оркестарот за Отворен Пат Партија

DEN 2193.60

Пристапност
Во достапна форма

Изработен од Пластика.Боја : Темно Бронза.Големина На : 1 Фенер(5.5"W,13"H).Дизајн со Lumiled Крушка, Кој е совршен за градина, отворено, патио, тревник.ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА : преку слободен соларната енергија и без електрична енергија потребни.Оваа соларна фенер апсорбира сончевата светлина да ја полните.со малку, како и од 4 до 6 часа на сонце, а потоа обезбеди 6 до 8 часа на светлината.Се пали автоматски во слабо осветлување.Постои прекинувач ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на светлина маска, бидете сигурни дека ќе го свртите копчето НА позиција пред полнењето.Производ тежина : 630g,Соларен панел polysilicon 40*40, батерија Ni-МЗ ААА 600mah.Можете да ја обеси каде што сакате,или само да се стави на теренот (каде може да се добијат на сонцето).На пример, гранки, пастир куки, огради, ѕидови, итн.Водоотпорен, Лесен за инсталација, без жица е потребно.Тоа е најдобар подарок за вашиот пријател.Соларни светилки се одличен начин на додавање убава амбиентална светлина околу вашиот дом и во градина.Градина соларни светилки се идеални за забавна и како украсни функција која ќе се обезбеди топол амбиент сјај меѓу растенијата кревети или за возвишеното патишта или патеки.Тие може да бидат слободни стои, се става во земјата, или тие може да се виси насекаде каде што сакате.

Главните карактеристики

Избор на клиент