.

.

Baosity Сет од 5 Unpainted Празно Дрвени Вгнездување на Кукли (во Облик на Јајце), DIY Matryoshka Babushka Кукли, 4.53 Инчи

Baosity Сет од 5 Unpainted Празно Дрвени Вгнездување на Кукли (во Облик на Јајце), DIY Matryoshka Babushka Кукли,

DEN 1459.20

Пристапност
Во достапна форма

На matryoshka кукла исто така познат како руската Гнездење Кукла, или руски Кукла, е збир на дрвени кукли на намалување на големината сместени една во друга.Збир на matryoshkas се состои од дрвена фигура која го одделува, врвот од дното, за да се открие некоја помала бројка од ист вид во внатрешноста, која има, пак, од друга фигура во внатрешноста на тоа, и така натаму.Материјал : Дрвени.Направи дрво традиционалните matryoshka кукли, совршен материјал и рачно изработени craftwork обезбеди кукли повеќе издржливи.На matryoshka кукла исто така познат како руската Гнездење Кукла, или руски Кукла, е збир на дрвени кукли на намалување на големината сместени една во друга.Збир на matryoshkas се состои од дрвена фигура која го одделува, врвот од дното, за да се открие некоја помала бројка од ист вид во внатрешноста, која има, пак, од друга фигура во внатрешноста на тоа, и така натаму.Празно Unpainted Matryoshka Кукла е специјално за оние луѓе кои сакаат да боја сопствени matryoshka.Добредојдовте на нашата продавница.Ако сте љубители на Спортови и Активности на Отворено ,ние ќе го обезбеди она што го сакате, и им даде на вашиот многу се изненади.Опис : - 100% Сосема нов и висок квалитет и одлична изработка, Бои свој.Направи секој поединец.Одличен Подарок и Новогодишни Украси. - Празно Unpainted Matryoshka Кукла е специјално за оние луѓе кои сакаат да боја сопствени matryoshka. - Направи дрво традиционалните matryoshka кукли, совршен материјал и рачно изработени craftwork обезбеди кукли повеќе издржливи. - Се состои од 5 парчиња кукли, сите помали кукли се влегува во поголем еден, дури и на најмалите еден е delicated. - Материјал : Wooden Specification : - А matryoshka кукла исто така познат како руската Гнездење Кукла, или Russian Doll, е збир на дрвени кукли на намалување на големината поставени еден insideanother.Збир на matryoshkas се состои од дрвена фигура whichseparates, врвот од дното, за да се открие некоја помала бројка на истиот sortinside, кој има, пак, од друга фигура во внатрешноста на тоа, и така on Size Табела : H*Дијаметар (Од Големи до Мали) : Прибл. 11.5*6.8 cm, 7.8*5cm, 5.2*3.3 cm, 3.5*2.3 см, 2.3*1.6 cm Package Вклучува : 5 Парчиња Unpainted руската Гнездење кукли.

Главните карактеристики

Избор на клиент