.

.

5.11 Тактички Жените Stryke Тајните Товар Панталони, Растеглив, Gusseted Изградба, Стил 64386

5.11 Тактички Жените Stryke Тајните Товар Панталони, Растеглив, Gusseted Изградба, Стил 64386

DEN 1440.00

Пристапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 63% Полиестер, 37% Памук.Увезени.Машина За Миење.ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ - Изградена со користење премиум патентиран двонасочна механички се водат со Флекс-Tac ripstop ткаенина, овој пар на панталони е здрав и флексибилни, за да се обезбеди максимална ефикасност во областа.ТЕФЛОН ТРЕТИРАНИ ТКАЕНИНА - Обложена со Тефлон, овие панталони имаат заштитна заврши што е отпорен на дамки, почвата, и влага, без да се загрозат breathability.Слој, исто така, го прави полесно да се чисти оваа облека!.ЦЕЛОСНО GUSSETED ИЗГРАДБА - се Карактеризира со gusseted crotch и опремени изглед, овој пар на панталони нуди оптимална флексибилност и удобно се вклопуваат да се елиминира ваши грижи за rips и солзи.СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ ЏЕБОВИ - Специјално дизајниран за професионалци во движење, овој пар на панталони има 12 џебови вклучувајќи двојно-засилен џебови и предни џебови за да се обезбеди доволно меморија и лесен пристап до сите на вашите критични опрема.ПРОФЕСИОНАЛНО ДИЗАЈНИРАНА - Создадена за женски оператори, оваа опрема има фиксен корселе и артикулирани колена кои се внатрешни коленото подлога подготвена.Нејзините засилен дизајн овозможува зголемена мобилност во текот на денот.Редовни - 31" Inseam.Долг - 35" Inseam.Оваа 5.11 тактички објектот е одлично за вашите тактички потреби во удобност, безбедност и функционалност.Со сите бои што ќе сакате за секоја ситуација 5.11 тактички gear ќе добиете иако.Со димензии што ќе се вклопат сите и прибор за сите ваши потреби 5.11 добива работа.Нашата Женска 5.11 Stryke Панталони се дизајнирани со влез од женски оператори и се направени од нашиот патентиран двонасочна механички водат ткаенина, кој целосно gusseted crotch и Тефлон заврши за дополнителна удобност, мобилност и издржливост.Редовни - 31" Inseam Long - 35" Inseam.

Главните карактеристики

Избор на клиент