.

.

Вода Бустер Пумпа Преносни Автоматско Пумпа за Вода Мини Зголеми Притисокот Пумпа за Вода 24V Безбедност Авто-priming Бустер Пумпа со Автоматско Тек Switch за Дома Тапа Ба?

Вода Бустер Пумпа Преносни Автоматско Пумпа за Вода Мини Зголеми Притисокот Пумпа за Вода 24V Безбедност Авто-priming

DEN 1439.76

Пристапност
Во достапна форма

Лесен за употреба и за инсталација : Оваа вода се пумпа е само-priming, 100 W вода притисок може да се укине вода до 75 вертикална нозе.Тоа е совршен за домаќинство, користење и може да работи добро, дури и ако се наоѓа над резервоарот за вода.Само еден клуч е потребно за да се поврзете на пумпа, без било какви проблеми да го инсталираат или никакви дополнителни трошоци на plumbers.Автоматско Индукција Функција : Овој бустер пумпа има вграден автоматски проток на вода сензор switch, што го прави пумпа за вода може автоматски да почне и да престане да се развива според вклучување и исклучување на славина.Прирачник зголеми функција исто така е достапен.Моќен и Издржливост : Ова електрична пумпа за вода има вграден-во 24 V DC постојан магнет чиста-бакар моторни и јадро, кои ефикасно се избегне rusting прашање и го продолжува животниот век на производот.Под неговата силна моќ, на врвот на главата е до 49ft да се обезбеди соодветен вода притисок за вашето семејство.Широко се Користи &мала Тежина : Пренослив дизајн и заштеда на Енергија, нема истекување, ниско ниво на бучава, автоматски се приспособува на вашите потреби.Зголемување на притисокот на апарати за домаќинство резервоарот за вода и да ја одржувате постојан притисок, кој е идеален за вода од чешма бустер, бојлер, соларен бојлер, туш, паметни тоалет, градинарски и тревникот sprinkler.Ниско ниво на Бучава& Техничка Поддршка : Повеќе редукција на шум технологии ви обезбеди со пријатна атмосфера за користење.Ако било каква помош е потребна, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се потрудиме да ви помогне.Спецификации : 1.Макс лифт : 80 Feet 2.Макс Проток : 33 L/min 3.Макс Притисок : 2.76 Бар 4.Актуелни : 2.8 5.Волт/Freq : 24v 6.Големината на телото цевка : 1/2 инчи 7.Големина на месинг унија:NPT 1/4 инчи 8.Бучава:45db max Пакет се вклучени : 1*Бустер пумпа тело 1*проток на Вода switch 1*Сите месинг унија 1*бела допрете : 0.3 m 1 * Прирачник за Корисникот.

Главните карактеристики

Избор на клиент