.

.

ShuYu Рака Електрични Вежба Пумпа Вежба Пумпа За Полнење На Вода За Пренос Само Priming Трансфер На Пумпа За Масло & Течности Дизел, Kerosene, Вода Трансфер Пумпа Плоштад

ShuYu Рака Електрични Вежба Пумпа Вежба Пумпа За Полнење На Вода За Пренос Само Priming Трансфер На Пумпа За

DEN 2100.00

Пристапност
Во достапна форма

Супериорен Рака Електрични Вежба Пумпа : Високо квалитетни пластични материјали, висока температура & отпорност на корозија, долгорочна употреба.Широка Примена : Идеален за езерца, базени, наводнување системи, протокот на системи за наводнување, градинарство, дожд буриња, аквариуми, употреба во земјоделството прилагодувања, плитки бунари.Лесно да се носат и продавница, погодно во инсталирајте и cleaning, таписерии и трајни структура.Без батерии се потребни.Универзална Пумпа за Вода : Одговара на сите вежба chucks, само треба поврзете цевка и вежба.Температурата на работа : 41-120℉/5-49℃.Цевка внатрешен дијаметар : 0.59".Се препорачува брзина : 1500-3500 вртежи во минута.( 1500 rpm : Проток на патот е 5М и стапката е 15 L вода во минута.3500 вртежи во минута : Проток на патот е 3.5 M и стапката е 35 L вода во минута.).Моќност : 120 W-350 W Брзина : 1500-2500 Вода излез : 20-30 литри во минута.Моќност : 350 W-650 W Брзина : 2500-3500 Вода излез : 30-40 литри во минута.Поголема моќ, поголема транспорт на проток.Големина : 4.17" x 1.46" x 2.52" / 106 x 37 x 64mm.Грижа за корисници : Ако имате било какви загриженост, ве молиме да бидат слободни да контакт.Големина : 4.17" x 1.46" x 2.52" / 106 x 37 x 64mm.

Главните карактеристики

Избор на клиент