.

.

Оган Ќебе Оган Сузбивање Ќебе | Fiberglass Оган Ќебиња за Итни случаи за Луѓето Пламен Retardant Огноотпорни Опстанок Безбедност Кујна, Камин, Автомобил, Канцеларија, Магаци?

Оган Ќебе Оган Сузбивање Ќебе | Fiberglass Оган Ќебиња за Итни случаи за Луѓето Пламен Retardant Огноотпорни

DEN 488.88

Пристапност
Во достапна форма

Fiberglass.ОПСТАНОК ИТНИ ЌЕБЕ : Оган Retardant ќебиња може да се користи за покривање на оган без неред од оган extinguishers.На Огноотпорни ќебе запира огнот од страна на сечењето на снабдувањето со кислород.Без разлика на огнот е од маснотии во кујната, или недостиг на електрична енергија.Отпорни на оган ќебе може да се користи како топлинска или термички shield.Мора да имате во вашата куќа оган безбедност комплет за во автомобил и опстанок комплет за заштита.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : Оган Retardant Ќебе е направен од 100% квалитетот пламен retardant материјал.Оган Безбедност Banket е составен од внатрешниот слој на оган retardant филм и две надворешните слоеви на ткиво fiberglass ткаенина.Тие ги исполнуваат EN-1869 година : 1997 стандард за готвење оган сузбивање.Тие може да се изолира високи температури до 1076℉ или 580℃.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Едноставно повлечете надолу огнот ќебе кујна, се шири ќебе широк и полека се покрива оган.Нека итни оган ќебе седат таму за неколку секунди за да ги задуши во оган.Исклучете го шпоретот или било извор на топлина.FIRESAFETY СПАСУВАЊЕ : Секој Оган ќебе комплет доаѓа со кука и ракавица.Висат на оган безбедност ќебе на ѕидот или во близина на вашата кујна шалтери, камин, печка, фурна, скара.ОГАН БЕЗБЕДНО ЌЕБЕ ЗА КУЌА ОГАН : Тоа е nontoxic и безбедно да се покрие како облека за возрасни, деца и вашите домашни миленици.Исто така, имајте во вашата канцеларија, магацин, автомобил, кампување патување.Тоа никогаш не ќе истече и тоа е за повеќе употреби.Уморни од хаос лево од традиционалниот оган extinguisher?Што ако постои алтернатива?Научи сите членови на семејството како да се дејствува за мирно во време на вонредна состојба и да инвестира во опстанок опрема што може да ви даде мир на умот, дури и ако сте далеку со вашите најблиски.Секогаш да бидат подготвени, како firesafe херој.Реакција брзо.Одговор Fireguard.

Главните карактеристики

Избор на клиент