.

.

Hanchen Кислород Гас Регулаторот, G5/8-14(CGA540) Машки Конец Кислород Притисок Редуктор Кислород Заварување Гас Заварчик Контрола Вентил Гас Модератор за Гас Факел Заварув

Hanchen Кислород Гас Регулаторот, G5/8-14(CGA540) Машки Конец Кислород Притисок Редуктор Кислород Заварување

DEN 971.76

Пристапност
Во достапна форма

[ПРОФЕСИОНАЛЕН ДИЗАЈН] : Компактен лесна изградба.Дизајниран за Сечење & Заварување Комплет апликации и да се обезбеди точни регулатор на проток на гас. [ЛЕСНО ДА се РАБОТИ] : Ова Кислород Регулатор на Притисок има двоен колосек, еден показател покажува притисок за carbonating и издавање, другите показател покажува колку кислород е лево.Лесен за користење на dial за притисок прилагодување од мин макс.Тоа decompresses на висок притисок на кислород во цилиндар и ацетилен во решението да се задржи на излезниот гас притисок и проток стабилна. [ЦВРСТИ И ИЗДРЖЛИВИ] : мајката тело е фалсификувани од страна на H59 бакар.Горниот капак е хром-обложено со висока јачина на цинк легура.Цевката е направен од влијанието отпорни на композитниот материјал, кој е безбеден и трајни, има подолг живот.Кога притисок на влез и излез проток промени, стабилна штекер притисок може да се одржува. [АПЛИКАЦИИ] : Ова Кислород Притисок Редуктор е главно се користи во заварување, сечење и слични индустриски аспекти.Што се зачувани во цилиндрите на гас преку кислород регулаторот да depressurization, и да ги задоволи потребата на работа притисок.Таа е погодна за индустриско производство, лабораторија, МИГ, TIG гас заштитените заварување и други прилики. [ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЈА] : Ова Кислород Гас Заварчик ќе бидат проверени и пакувани во добра состојба пред превозот.Ние нудиме ЕДНА ГОДИНА гаранција за секој наш клиент.Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате директно.Ние ќе ви одговори што е можно поскоро.Hanchen Спецификации : 1. Боја : Златна & White & Зелена 2. Предмет Тип : Кислород Регулаторот 3. Главен Материјал : H59 Бакар 4. Влезот : G5/8-14(CGA540) Машки Конец 5. Излез : М12×1 Пакет Листа : 1 x Кислород Регулаторот 1 x Гас Штекер 1 x Knob Switch Забелешка Ние обезбеди ЕДНА ГОДИНА гаранција за секој наш клиент.Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате директно.Ние ќе ви одговори што е можно поскоро.Сите производи ќе бидат проверени и пакувани во добра состојба пред превозот.

Главните карактеристики

Избор на клиент