.

.

Fielect 10Pcs HY810A Слот за PCB Фото Interrupter Дупчиња Оптички Сензор Switch за Објект за Детекција и Автоматско Броење

Fielect 10Pcs HY810A Слот за PCB Фото Interrupter Дупчиња Оптички Сензор Switch за Објект за Детекција и Автоматско

DEN 230.16

Пристапност
Во достапна форма

【Параметри】- Инсталација метод : 4 PIN; Модел : HY810 A; Работен напон : DC 5 V; Откривање на далечина : 10мм/0.39"; Откривање објект : нетранспарентно објект; Откривање метод : преку-зрак тип; Дали откривање на далечина е прилагодлив : не се прилагодува; Структура тип : вграден засилувач тип ; Излез контрола : 20m A; Статички : НЕМА. 【Структура】- На фотоелектрически сензор модул се состои од инфрацрвена емитува цевка и инфрацрвена примање на цевка, мини големина, компактна конструкција. 【Работи Принцип】- сензор optico сетила присуство на некој објект со користење на мисловните IR зрак од објектот. 【Апликација】- Дупчиња Оптички Сензор Switch нормално се користи за детекција на мисловните материјали како што се хартија, IBM картички, магнетски ленти, Факс и уништувач на хартија, Пречка, Црна и бела линија итн. 【Пакет Содржина】- 10 Pcs x Инфраред Рефлексивни Фотоелектрически Сензор.Фото Interrupter Дупчиња Оптички Сензор Switch за Објект за Детекција и Автоматско Броење Спецификации : Модел : HY810 A Работен напон : DC 5 V Откривање на далечина : 5mm/0.39" Откривање метод : преку-зрак тип Излез контрола : 20m A Пакет Содржина : 10 Pcs x Инфраред Рефлексивни Фотоелектрически Сензор Карактеристики : 1.Се состои од инфрацрвена emitter и фотографија транзистори, се наоѓа лице-в-лице на оптичките оски на чело пакет. 2.За време на работата, излез фото транзистори се префрлат од државата на OFF состојба кога објектот е вметната во јазот помеѓу emitter и сензор. 3.Се користи за објект за детекција и автоматско броење, како што се печатач, скенер, копија машина, facsimile машина и вендинг машина, итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент