.

.

Allspice Целата Бобинки, Органски Зачин - Сите Зачин Бери Леќата - Така се нарекува Jamaican Пипер - 100g

Allspice Целата Бобинки, Органски Зачин - Сите Зачин Бери Леќата - Така се нарекува Jamaican Пипер - 100g

DEN 2232.00

Пристапност
Во достапна форма

Голем кулинарски искуство со топла срдечна вкус, слатка курва овошен вкус и арома.Од органска фарма во Шри Ланка Премиум квалитет целата allspice бобинки.Тоа е исто така, повика Jamaican пипер или pimento и да е така наречена, бидејќи нејзиниот вкус е кажано да личи на комбинација на цимет, каранфилче, оревче и црн пипер.Сите Природни Целиот органски Allspice Бобинки : основна Состојка во Непредвидлива Леќата, Мариноване, Mulling, Чорби, Супи & Marinades.Ние сме многу среќни да се најде оваа органски врвен квалитет на производот, директно од kindest земјоделците, тоа е чест и благослов да се работи со луѓе толку страстни за она што тие го прават.

Главните карактеристики

Избор на клиент