.

.

Kathy Ireland Sonnett Бронза Алабастер Стакло Табела Светилка

Kathy Ireland Sonnett Бронза Алабастер Стакло Табела Светилка

DEN 746.40

Пристапност
Во достапна форма

28" висок целина.Стакло сенка е 14 3/4" широк.Користи два 75 вати стандардни светилки база (не е вклучен).Близнаци on-off се повлече синџири.Традиционалните пиедестал табела светилка со Kathy Ireland.Бронза и faux мермер заврши база.Смола фрлија изградба.Алабастер стакло сенка.Од Kathy Ireland колекција на осветлување, оваа традиционална пиедестал табела светилка карактеристики топол бронзен заврши.Спарени со стакло, печурки сенка во мека алабастер боја.Со два повлече синџир прекинувачи за лесен допир.

Главните карактеристики

Избор на клиент