.

.

Ориз Шпорет, Комерцијални Голем капацитет Ориз Шпорет, (8-30L), за Менза/хотел/училиште, за 8-60 Луѓе (Големина : 8L-1300W)

Ориз Шпорет, Комерцијални Голем капацитет Ориз Шпорет, (8-30L), за Менза/хотел/училиште, за 8-60 Луѓе (Големина

DEN 1492.80

Пристапност
Во достапна форма

★Користење на црното злато не-стап внатрешен резервоар, загрева шасија, дебел материјал, корозија-отпорни, носат-отпорни, потрајни, па дури и отпорни на топлина, не е лесно да се деформира, и ориз е повеќе вкусни. ★Не е издувен вентил на капак од тенџере, внатрешниот слој не е леплива, на ориз не се држи до дното, готвење не ќе претекување за готвење. ★A simple one-touch готвење копчето за да започнете готвење циклус.По завршувањето на истиот, се задржи топло функцијата може да се активира, и готвење може да се заврши за кратко време. ★Plug-во вид анти-scalding рачка, капакот е монтажни и лесно да се чисти.Таа е идеална ориз шпорет за кафетерии и хотели. ★Мулти-функција : ориз, суши ориз, каша, торта, јајце, чорба, итн., можат да одговорат на потребите на целото семејство и ресторан.Име : Ориз Cooker Heating метод : шасија heating Control метод : mechanical Liner материјал : црното злато не-стап liner8 L-1300 W е погодна за 8-12 луѓе, 10 A socket10 L-1600 W е погодна за 10-15 луѓе, 10 A socket13 L-2000 W е погодна за 15-20 луѓе, 16 A socket15 L-2500 W е погодна за 20-30 луѓе, 16 A socket19 L-2800 W е погодна за 30-40 луѓе, 16 A socket23 L-3200 W е погодна за 40-50 луѓе, 16 A socket30 L-4150 W е погодна за 50-60 луѓе, 16 A socket Spoon : 1 Measuring првенство : 1 Stainless челик steamer : 1 Function : ориз, суши ориз, каша, торта, јајце, чорба, итн.Answer : ___________________________ Note : скала на внатрешниот тенџере на садот не е големината на потот, тоа е односот на вода да ориз, ве молиме да се разбере.Ние ќе го организира испорака во рок од 1-2 дена по нарачка, а пристигнуваат по 15-20 дена.

Главните карактеристики

Избор на клиент