.

.

Mitutoyo 053906B, Quill Комплет за Bridgeport Тип Мелници, 0 - 6 Патување инчи/милиметри, со Монтажа голема Заграда

Mitutoyo 053906B, Quill Комплет за Bridgeport Тип Мелници, 0 - 6 Патување инчи/милиметри, со Монтажа голема

DEN 7440.00

Пристапност
Во достапна форма

Лесно може да се прочитаат .0005"/0.01 mm резолуција на LCD.Притисни копче контроли за инчи/милиметри, Нула-Сет и За вклучување/Исклучување.Придвижуван од еден СР-44 Батерија која трае околу 1 година со нормална.SPC излез на податоци преносот на податоци процесори или далечински екранот.Се снабдува со монтажа голема заграда.Mitutoyo е Digimatic Quill Комплет доаѓа во комплет со загради и скала за Bridgeport тип машини.

Главните карактеристики

Избор на клиент