.

.

Фројд 3/4 (Кол.) Downshear Хеликс Флеш Намали Малку со 1/2 месо тело (42-310)

Фројд 3/4 (Кол.) Downshear Хеликс Флеш Намали Малку со 1/2 месо тело (42-310)

DEN 820.08

Пристапност
Во достапна форма

На смолкнување акција, исто така, обезбедува полесно, мазна намалувања во дебела материјали.На 3/4" дијаметар тело и полно 1" и 2" за сечење должина обезбеди стабилност и сечење капацитет за дебели акции или за рутирање на повеќе делови со шаблон.Намалувања сите состав материјали, plywoods, hardwoods, и softwoods.Употреба на преносни или маса-монтирани уреди за шаблон работа.Downshear сечење агол произведува режење акција за чип-бесплатно, раска-слободен намалувања на врвот површината на laminates и фасети. 3/4" Вкупно Кол (D), 1" Карбид Висина (h), 1/2" месо тело, 3" Севкупната Должина (H), 3?4" Имајќи Кол (Б) Идеален За : Тешки средување & шема на работа.Примена : Средување на ламинатни контра блузи и прави моделот работа.Произведено Во Италија.

Главните карактеристики

Избор на клиент