.

.

Телескопи за Астрономија Почетници, Астрономски Refractor Телескоп, Преносни Телескоп со Tripod/Одличен Подарок за Децата & Benginners

Телескопи за Астрономија Почетници, Астрономски Refractor Телескоп, Преносни Телескоп со Tripod/Одличен Подарок

DEN 12317.28

Пристапност
Во достапна форма

Божиќ Украси.ПОЧЕТНИК АСТРОНОМИЈА ТЕЛЕСКОП – На лесен и трајни изградбата на овој телескоп спарени помага да се лоцираат и да ги видите објекти побрзо.Прави истражување ѕвезди и соѕвездија во ноќното небо, или за животинскиот и растителен свет во текот на денот забавно и лесно.ЛЕСНО ПОСТАВУВАЊЕ на - Не се потребни алатки.Се подготвени да одат во минути!Совршен за кампување, училиште, младински групи, патување, роденденски подароци, канцеларија подароци, или пак во вашиот автомобил погодност.НАПРАВЕН ЗА ВОЗРАСНИ ДЕЦА Почетници : Дизајнирано особено за младите истражувачи со малку раце и љубопитни умови.Деца Телескоп ќе обезбеди моменти на откривање и воведен за да вистински научни алатка.Месечината Телескоп им овозможува на вашето дете да ја видиме месечината во неверојатен детал; совршен подарок за девојчиња и момчиња се заинтересирани во просторот, месечината, и астрономијата.СОВРШЕН ЗА НАДВОРЕШНА ИГРА и ДОМА УЧЕЊЕ : Се деца надвор да се истражуваат светот и да останат љубопитни!Ние сме посветени во обезбедување на ресурси кои ги задржи вашите деца за учење и да се забавувате додека дома.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА – Ние обезбедува деца висок квалитет на едукативни играчки, кои се една целина многу забава!Доколку вашето искуство е нешто помалку од вонредни, ги споделите со нас, па ние може да се направи во право за вас. 2. Имаат најдобар поглед во вашиот отворено авантура.Јасна слика без црните столбови, со овој телескоп ќе може да направи супер јасни и остри слики.Животните се гледа или пејзаж, може да изгледа многу подолго и појасна.3. Се залагаме за hands-free ракување и монтажа адаптер : Анти-лизга адаптер може да го држите телефонот точно и цврсто преку окуларот за фото и видео.Стандард tripod отпорен на тресење и овозможува hands-free операција.Спецификации : Бренд : LUXUNMagnification : 8-24x TYPE НА ПРИЗМАТА : BAK-4 Field на гледање : 45.5-80.5 M / 10000 MTarget дијаметар : 30mm Size : 12.7x4.4x4.4cm Color достапни : black Weight : 156g Package Содржина : 1 x Monocular1 x Прилагодливи tripod1 x Phone adapter1 x Окуларот и поклопец на леќите покриени(веќе поставени на телескоп)1 x Рака strap1 x Сметководствена case1 x прирачник за Корисникот.

Главните карактеристики

Избор на клиент