.

.

WIGANO Месинг Занаетчиски 8 инчен Голема Ganesha Puja Рака Бел Ghanti за Poojan,Aarti Или Духовна Намена

WIGANO Месинг Занаетчиски 8 инчен Голема Ganesha Puja Рака Бел Ghanti за Poojan,Aarti Или Духовна Намена

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

100% Месинг Занаетчиски 8"инчен Голема Ganesha Puja Рака Бел Ghanti За Poojan,Aarti Или Духовна Намена.Мулти-употреба; се Користи како канцеларија бел, наставникот е бел или за медитација, во олтарот, за puja за како Дома DŽcor.Изгледа се Стилски и Антички.Како подарок тоа е идеален за секоја прилика : Празнична Сезони,Куќа затоплување, свадба, родендени и празник подароци.Точност на изработка на резултатите,повеќето стилист и антички Месинг Бел Ghanti.By ВО ВАШАТА УСЛУГА (AYS) : Овој 8"инчен Ganesha Месинг Бел Puja Ghanti е направен од 100% Месинг Со Антички Заврши.Производот е дизајн за да се задоволат сите типични барања За Puja,За Poojan,За Духовната Цел на Оваа Ganesha Бел е направен Целосно со Месинг материјал,најдобрите завршувањето.Се слави секоја прилика во стил,со нашите специјално Направена Puja Бел Ghanti.Овие бел се мешавина на функционалност.Во голем број на Источните филозофии и духовни практики ѕвоното има длабоко значење за молитва позитивните сили.Ѕвона често се користат во mindfulness медитација и други зен медитација техники.Ова е се убаво рака врежан мулти цел целосно функционална бел дека може да се користи секаде и за било која намена вклучувајќи дома декор!На бел има сладок звук и може да се користи во различни места - во службеник, како биро бел, како наставник е бел, или дома за медитација, јога, mindfulness практика или на олтарот на обожување како Хинду puja бел.

Главните карактеристики

Избор на клиент