.

.

Eaton Aeroquip 2003-4-5B Месинг Разгореа Цевки Вклучите, На 90 Степен Лактите, 5/16 Машки SAE 45 Степен x 1/4 Машки Цевка Нишка

Eaton Aeroquip 2003-4-5B Месинг Разгореа Цевки Вклучите, На 90 Степен Лактите, 5/16 Машки SAE 45 Степен x 1/4

DEN 323.28

Пристапност
Во достапна форма

Здружение на Автомобилски Инженери (SAE) 90-степен машки 45 степени лактот за поврзување на цевка за да се женски цевка нишка на агол од 90 степени.Машки SAE 45 степени теми на едниот крај машки и цевка теми на другиот крај за поврзување на две навој за цевки.Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Стандард должност за светло до среден притисок апликации.Воена стандард МИЛИ-F-18866 согласност, Здружение на Автомобилски Инженери стандардот SAE J514 согласност за 37-степен JIC одблесокот тип цевки.Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, разгранувања, раскинувањето, и промена на насоката на цевки во пневматски и хидраулични системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, polybutylene терефталат (PBT), и други материјали кои се спротивстави на корозија и носат.Цевка фитинзи имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, заварени, бодликава, и притисни-за-поврзете (исто така наречени one-touch).Притисни-за-поврзете врски не бараат алатки или пломби.Цевка фитинзи се користат во различни апликации, вклучувајќи машина алатки, авион и камион контроли, и автоматизирани линии за производство, меѓу другите.Eaton произведува електрични, хидраулични, и механичка енергија опрема.Компанијата, основана во 1911 година, е со седиште во Даблин, Ирска.

Главните карактеристики

Избор на клиент