.

.

Автомобилската-лидер 234-4350 Низводно Кислород O2 Сензор 2 за 2006-2015 Хонда Граѓански 1.8 L L4 2006-2011 Хонда Граѓански 1.3 L-l4 2013-2014 Акура ILX 2.0 L l4 36532-РНК-A01 36532-RMX-A01

Автомобилската-лидер 234-4350 Низводно Кислород O2 Сензор 2 за 2006-2015 Хонда Граѓански 1.8 L L4 2006-2011

DEN 326.40

Пристапност
Во достапна форма

Дијагностички проблеми кодови да се идентификуваат погрешни сензор на Тест нула статус со multimeter и одберете повеќе поени да се измери излезниот сигнал, Нормално излез, нема проблем.Ги задоволат Професионалните Спецификација Како ОЕМ Стандард.Тип На Сензор : Загрева.8 L L4, за 2006 2007 2008 2009 2010 2011 Хонда Граѓански 1.Исклучување на кислород сензор, Отстранување на кислород сензор Отстранете го поклопецот, полека unscrew на кислород сензор приклучок пред отворање на триаголник железо може да се види своите кислород сензор. 100% Ригорозни Тестирани Пред Се На Продажба & Пратката.Карактеристики : заштитна цевка депозит боја е меѓу светла бела и гранули светло сива. 【Лесна Инсталација и Услугата Гарантира】Висок квалитет на температура отпорни и абразија отпорни материјали,Лесна инсталација и 100% ригорозни тестирани пред пратката.Карактеристики : површината на заштитна цевка има сјајна рѓа слој.Јас ќе ви помогнат да се реши проблемот штом ќе добиете е-маил.Ве молиме остатокот увери да го купите,Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, добредојдени сте да не контактирате преку е-маил во секое време.Автомобилската-лидер бренд има соработувано со многу странски фабрики и директно го купиле оригиналниот чипови.

Главните карактеристики

Избор на клиент