.

.

CariFree CTx3 Исплакнете (Нане): Флуорид миење на устата | Стоматолог Препорачува Анти-Шуплина Исплакнете | го неутрализира pH | Freshen Здив | Празнина Превенција (3-Pack)

CariFree CTx3 Исплакнете (Нане): Флуорид миење на устата | Стоматолог Препорачува Анти-Шуплина Исплакнете |

DEN 270.48

Пристапност
Во достапна форма

05% натриум флуор, кој помага во спречување на расипување на забите и бели дамки.Нерамнотежа во вашата уста предизвикува кариес, и кога стоматолози вежба и да се пополни на кариес, тие се само лекување на резултатот, не дисбаланс себе—и на распаѓање се враќа.Безбедно да се користи секој ден, нашите не се абразивни производи се многу ефикасни и научно е докажано дека за спречување на кариес.На Cari Free CTx3 Исплакнете е алкохол-слободни и содржи патентирани p H+ технологија, за да ја воздигне на p H вредноста во устата, имајќи го избалансиран.За најдобри резултати, ние ви препорачуваме спарување на CTx3 Исплакнете и CTx4 Гел 1100 - миење на прв и четкање втората така што nanohydroxyapatite во CTx4 Гел 1100 останува на забите за дополнителна заштита.

Главните карактеристики

Избор на клиент