.

.

FREEORR Салицилна Киселина сладолед Маска,24 Часа, придавам Влогови и Очисти Лицето Маска,Намалување на Акни Знаци и Blackheads Отстрани,Длабоко Хидрат и да се Намали Пор

FREEORR Салицилна Киселина сладолед Маска,24 Часа, придавам Влогови и Очисти Лицето Маска,Намалување на Акни

DEN 215.76

Пристапност
Во достапна форма

И тогаш се чека за 15 минути.Опис : име на Производ : Салицилна киселина сладолед Маска Погоден за сите типови на кожа Состојки : Алое вера, Centella asiatica и така натаму рок на траење : 3 години Производ шема : Течни, Погоден за голи : Било кожата Нето содржина : 300 ml Функција: 1.banlance масло лачење Како Да се Користи во Чекор 1 : Користете лицето чистење за длабоко лицето се чисти. Почекајте додека сладолед маска е потполно се апсорбира.Направи вашата кожа изгледа убавина и млади. отстрани blackheads и акни 3.Намалување на порите 2. 【Освежување & Навлажнувачки】Природни растителни состојки помагаат на кожата, придавам влогови и поправка на кожата. 【Брзо Состојба на Кожата Заздравување】Можете да ја користите оваа салицилна киселина сладолед маска за досадна кожата, сува кожа, мрсна лицето, и сите акни проблеми.На тој начин, што ќе имате мека кожа како сладолед. 【Научни Сооднос】соодветната концентрација сооднос е нежна и не-иритирачки за лице, и тоа може да го прилагодите балансот на вода и масло, и да ги отстраните лицето keratin, акни и други тврдоглав кожа на лицето проблеми.By со користење на оваа маска, вода и масло рамнотежа на вашето лице ќе биде избалансиран, и лицето акни, акни знаци и зголемена порите ќе биде значително подобрена.Белешки : Ако се чувствувате непријатно по употреба, ве молиме престане да го користи веднаш. влажна и негуваат кожата.Ако сакате проблемот да биде целосно подобрен, ќе е подобро да се држиме за секојдневна употреба.Сепак, проблеми со кожата, не форма за кратко време. 【Формула Пријателски】Оваа салицилна киселина сладолед маска користи формула која комбинира Centella Asiatica и салицилна киселина, за да се даде целосна претстава за својствата на салицилна киселина, вода и масло, и да продира длабоко во кожата и да се комбинираат Centella asiatica да се балансираат на вода-да-масло сооднос, чисти порите депозити и помогне на кожата се отстрани вишокот на стареење и keratin, додека навлажнувачки и негување на кожата, што го прави кожата помазна и повеќе деликатна.【Салицилна Киселина сладолед Маска】Дали сеуште страдаат од проблеми со кожата?Како што се акни, акни знаци,мрсна лицето ,зголемена порите и други problems.Што повеќе, тоа може да го намали сувост на кожата и брчки, како и одржување на силни навлажнувачки моќ во рок од 24 часа.

Главните карактеристики

Избор на клиент