.

.

Rolaids Antacid Калциум & Магнезиум Додаток Ултра Сила Таблети, Овошје 72 ea ( Пакување од 2)

Rolaids Antacid Калциум & Магнезиум Додаток Ултра Сила Таблети, Овошје 72 ea ( Пакување од 2)

DEN 210.48

Пристапност
Во достапна форма

За Моќен, Брз Горушица Олеснување Таму никогаш не е добро време да се металоиди, но кога ќе си имаат добра забава и добра храна со семејството и пријателите, heartburns мора да се оди брзо.Секогаш кога животот ќе ве однесе веднаш, донесе ROLAIDS Дополнителна Сила Таблети за брз, моќен ослободување од горушица.Активни Состојки : Калциум Карбонат (USP 675 mg, Antacid), Магнезиум Хидроксид (USP 135 mg, Antacid) Неактивни Состојки : Сина 1 Езеро, Dextrose, Вкусови, Магнезиум Стеарат, Црвена 40 Езеро, Силициум Диоксид, Стеаринска Киселина, Сукралоза, Сахароза, Жолта 5 Езеро, Жолта 6 Езеро Џвакање 2-4 таблети како симптоми се јавуваат, или како што е наведено од страна на лекар.Секоја таблета содржи : калциум 270 мг, магнезиум 55 mg.Содржи FD&C Жолта 5 (Tartrazine) како боја на силажата.Џвака 2 таблети два пати на ден.Тоа ги Ублажува од Горушица, Кисело Желудникот, Киселини Варење.

Главните карактеристики

Избор на клиент