.

.

Сончевата Светлина Company, Inc. Модел PMA1110-007-05-10-NIST NIST-може да се Следат УВА Сензор

Сончевата Светлина Company, Inc. Модел PMA1110-007-05-10-NIST NIST-може да се Следат УВА Сензор

DEN 6900.72

Пристапност
Во достапна форма

Quietsig Бучава Имунитет Circuitry изграден во сензор.Stabilisens Температурна Компензација Circuity да се елиминира сензор лебдат.Висока Чувствителност и Одлични долгорочна Стабилност.Динамички Опсег 2x105. Cosine Коригира.Сончевата Светлина е Модел PMA1110-007-05-10-NIST УВА сензор овозможува брза и точна irradiance мерења од 320 до 400nm.Овој сензор е идеален за мерење на сончева светлина, како и ксенон или флуоресцентни светилки најчесто се користи за студии во UVA регионот.Овој сензор вклучува NIST-може да се Следат calibration certificate.Сензори се hardwired за лесно прилагодување на ОЕМ жици апликации.Типични апликации вклучуваат лабораториски и индустриски radiometry, УВ лекување, печатење, photolithography, кожата и SPF тестирање, клинички студии, фототерапија, и надгледување на животната средина.

Главните карактеристики

Избор на клиент