.

.

Системи за автоматизација Interconnect NDB2-63C16-3 16 Засилувач, 3 Пол, DIN Rail Монтажа на Коло Прекинато, C Патување Крива, УЛ 1077, 240/480V

Системи за автоматизација Interconnect NDB2-63C16-3 16 Засилувач, 3 Пол, DIN Rail Монтажа на Коло Прекинато,

DEN 796.80

Пристапност
Во достапна форма

UL1077 Признати.Супериорен 10 k A го прекинете капацитет.Визуелно патување индикатор. 300% Фабрика тестирани за сигурност.Завртка менгеме шок доказ жица сите отпуштања.На ASI NDB2-63 C16-3 стандард DIN железнички планината три пол AC Коло Прекинато е термички магнетни прекинувач оценет во 16 засилувач, 240/480 V.На УЛ 1077 дополнителна заштита коло прекинато е 300 % фабрика тестирани на квалитет и сигурност.Коло прекинато карактеристики визуелно патување индикација, лесно да се жица завртка менгеме конекции и месеци на индустриски стандард 35 мм DIN железнички.На NDB2 серија прекинувачи може да се користи во повеќето индустриски апликации и се идеална капка-во замена на постојните дополнителни прекинувачи.На NDB2-63 C16-3 користи за општа намена C крива патување карактеристики кои се моментален патување 5 In да 10 In.За појавување на додатоци се достапни вклучувајќи помошни контакт, аларм за контакт и автобус барови.

Главните карактеристики

Избор на клиент