.

.

XDYQP ABS Преносни Мини Дигитален Vernier Caliper Нерѓосувачки Слајд Caliper Дебелина Мерење Алатки (Боја : 0-50mm)

XDYQP ABS Преносни Мини Дигитален Vernier Caliper Нерѓосувачки Слајд Caliper Дебелина Мерење Алатки (Боја :

DEN 1636.80

Пристапност
Во достапна форма

Погоден за мерење на внатрешниот дијаметар, надворешен дијаметар и длабочина.Висока чувствителност, стабилна и сигурна работа, главните компоненти направени од специјални носат-отпорни, од не 'рѓосувачки челик, со добра носат и' рѓа перформанси.Мерна единица за конверзија во било која позиција, ресетирање на било која позиција.Процес : фино брусење обработка, квалитетот чип, целосна должина изгасне, рачно мелење на мерење на површината.Употреба : Широко се користат при мерењето на различни типови на машински обработка.Материјал : не 'рѓосувачки steel Size : 75mm/50мм/100mm Reading вредност : 0.01 mm/0.0005"Грешка : 0.02 mm Suitable за мерење на внатрешниот дијаметар, надворешен дијаметар и длабочина.Висока чувствителност, стабилна и сигурна работа, главните компоненти направени од специјални носат-отпорни, од не 'рѓосувачки челик, со добра носат и' рѓа перформанси.Мерна единица за конверзија во било која позиција, ресетирање на било која позиција.Процес : фино брусење обработка, квалитетот чип, целосна должина изгасне, рачно мелење на мерење на површината.Употреба : Широко се користат при мерењето на различни типови на машински обработка.Пакет Содржина : 1 * Vernier Caliper Note : 1. Ве молиме Овозможи 1-3cm се Разликува Поради Прирачник за Мерење.2. Осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Ве молиме да се однесуваат на вистинскиот производ.Ви Благодариме За Вашето Разбирање.Дигиталниот caliper може точно да се измери внатрешен дијаметар, надворешниот дијаметар, чекор должина и длабочина.

Главните карактеристики

Избор на клиент