.

.

Flowline LU81-5161 EchoSpan Ултразвучно Ниво Предавателот со 18' Кабел, 50.8 mm NPT

Flowline LU81-5161 EchoSpan Ултразвучно Ниво Предавателот со 18' Кабел, 50.8 mm NPT

DEN 14459.76

Пристапност
Во достапна форма

Конфигурација е едноставна преку составен притисни на копчето на екранот модул.LCD екранот се покажува ниво во инчи, центиметри и проценти.Тесен 2" или 3" зрак ширина за апликации со ограничена мерење простор.Пропадне-безбедно интелигенција и дијагностички повратни информации за едноставни проблеми.PVDF трансдуцерот и NEMA 4 X поликарбонат куќиште за корозивни течности.Општата цел ултразвучно ниво предавателот обезбедува постојано ниво на мерење до 32.8' со 4-20 milliampere сигнал на излез, и е конфигуриран преку негов составен притисни на копчето на екранот модул.Ова не-контакт течни ниво сензор е идеално одговара за корозивен, ultrapure, леплива или валкани течности, и е широко избрани за масовно чување, ден резервоарот, лифт станица и процес резервоар на ниво на апликации.Автоматска температурна компензација за прецизни мерења.Конфигурација е брзо и едноставно со лизгање еден слој мени, 3-копче интерфејс и 6-сегмент LCD дисплеј.Решавање на проблеми е лесно со нашите моќни подесување и дијагностички режими.Прилагодување се прикажува на испраќачот му е потребна калибрација сет поени и дијагностика овозможува на корисниците со слика на инсталираните сензор перформанси во барањето.Опсег : 8" да 16.4'.Точност : +/- 0.2 проценти од опсегот.Резолуција : 0.039".Мртвите бенд : 8".Зрак ширина : 3".Конфигурација : притисни на копчето.Меморија : non-volatile.Дисплеј тип : LCD, 6-цифрен.Екранот единици : Инчен, cm и проценти.Напон : 12-28 VDC.Јамка отпор : 500 Ohms на 24 VDC.Сигнал излез : 4-20 milliampere, две-жица.Сигнал invert : 4-20, 20-4 milliampere.Сигнал пропадне-safe : 4, 20, 21, 22 milliampere или се одржи последниот.Процесот temprature : -7 до 140 degree F.Temprature надомест : automatic.Амбиентална temprature : -40 да 160 degree F.Притисок : MWP еднаква на 30 psi.Комплет оценка : NEMA 4 X (IP65).Комплет материјал : поликарбонат.Комплет хардвер : месинг и нерѓосувачки.Куќиште на пропустливи : вода тесни мембрана.Канал влез : двоен, 1/2" NPT.Трансдуцерот материјал : PVDF.Процесот на планината : 50.8 millimeter NPT.Планината заптивка : Viton.Класификација : општа намена.Усогласување : CE, Ro HS.

Главните карактеристики

Избор на клиент