.

.

Даглас Спортски Pickleball Премиер SQ Квадратни Површина Планината Мислења

Даглас Спортски Pickleball Премиер SQ Квадратни Површина Планината Мислења

DEN 2246.40

Пристапност
Во достапна форма

Лесно да конвертирате постоечките тениски игралишта за да pickleball судови со овие лесен-за-инсталирање на површината планината мислења.Мислења нудат истите долги-трајни карактеристики како класичен Премиер SQ мислења.ДИМЕНЗИИ 36" Висока, 3" Плоштад.ПОСТ И БАЗА : 3" плоштад pickleball пост е изградена од тешки-должност 11-мерач челик.Пост е заварени да дебел основна плоча за да се обезбеди мислења за играње површината.Системи се заврши со црна печени-од полиестер прав грб да одолее на ' рѓа и зголемување на издржливост.Интегрирани заварени челични алкохол прачки се вклучени за една професија нето инсталација.ХАРДВЕР : Внатрешно рана кој авто-заклучување опрема механизам.Брзини се изградени на позлатен челик и мал степен на пренос е случај закорави.Опрема живеалишта и капаците се направени од фрлија алуминиум легура.Опрема функција е 30 : 1 за да се обезбеди непречено, лесно ракување.Флеш монтирани опрема плоча отстранлив капак и се справи со хром позлатен.ГАРАНЦИЈА 1 Година.Лесно да конвертирате постоечките тениски игралишта за да pickleball судови со овие лесен-за-инсталирање на површината планината мислења.Овие 36" висок мислења пофали сите карактеристики на стандардот Премиер SQ мислења освен што тие ги нудат тешки-должност дното заварени основна плоча за да се обезбеди мислења за играње површината.Премиерот КВАДРАТНИ места се изградени на тешки-должност 11-мерач челик.Мислења се внатрешно раната и функција на авто-заклучување опрема механизам.Брзини се изградени на позлатен челик и мал степен на пренос е случај закорави.Опрема живеалишта и капаците се направени од фрлија алуминиум легура.Опрема функција е 30 : 1 за да се обезбеди непречено, лесно ракување.Мислења се заврши во шума зелен или црн печени-од полиестер прав грб финиш да одолее на ' рѓа и зголемување на издржливост.Интегрирани заварени челични алкохол прачки се вклучени за професионална нето инсталација.Опрема плоча отстранлив капак и се справи со хром позлатен.

Главните карактеристики

Избор на клиент