.

.

Xtenzi Активни GPS Антената Авто Автомобил Стерео indash Радио Компатибилен со Kenwood Навигација Приемник – XT91850

Xtenzi Активни GPS Антената Авто Автомобил Стерео indash Радио Компатибилен со Kenwood Навигација Приемник –

DEN 342.96

Пристапност
Во достапна форма

Xtenzi Активна Антена GPS Навигација XT91850 со GT5 конекторот е Компатибилен со Изберете Kenwood Приемникот за Навигација.Лесно да се Инсталира магнетна база која може да се придржуваат до било какви метални површина, Подготвени да се поврзете и да го користите.Помогнат на вашиот GPS за да се добие појак сигнал.Целосно водоотпорен, Одлична температура стабилност, Компактен изградба/ Низок профил, Ниско ниво на бучава слика.Идеална Замена за изгубени или оштетени оригинални антена или надградбата нов систем и немаат GPS антена.Исто така компатибилна со DDX5022, DDX5032, DDX7032, DDX812, DN6000 EX, DNX5120, DNX5140, DNX6140. Високи се Здобијат со Ниско ниво на Бучава Features Xtenzi Gps антената врвен квалитет се Зголеми вашиот сигнал со овој водоотпорен надворешна антена со вграден ниско ниво на бучава засилувач (LNA).Тоа обезбедува 28 d B на добивка, со својот изграден во LNA.Индустриски стандард GT5connector ќе работат со Изберете GPS во цртичка радио систем и магнетна база ви овозможува да погодно закачите на покривот на вашиот автомобил.Вграден-Во Силен Магнет, Мали и Компактни Димензии, лесно да се скрие, Plug and play Prewired Компатибилни Модели : Компатибилен со DDX5022, DDX5032, DDX7032, DDX812, DN6000 EX, DNX5120, DNX5140, DNX6140, DNX6160, DNX7120, DNX7140, DNX7140, DNX7220, DNX7320, DNX8120, DNX9140, KNA-G510, DNX-7200, DNX9960, DNX9140, DNX6140, DNX5160, KNA-DV4100, P-NAV516, DNX-6960, DDX812
DDX5022 DDX5032 DDX7032 DNX5120 DNX5140 DNX5160 DNX6000 EX DNX6020 EX DNX6140 DNX6160 DNX6960 DNX7000 EX DNX7020 EX DNX7120 DNX7140 DNX7160 DNX8120 DNX9140 DNX9960 DDX5022 DDX5032 DDX7032 DDX812 DNX5120 DNX7120 DNX7220 DNX7320 DNX8120 Технички Спецификации : GPS Активна Антена GT5male connector Length : 9feet (3m)Центар Фреквенција : 1575.42 MHz-3 MHz / 1575.42 MHz+3 MHz LNA Добивка(Без кабел) : 26d BNoise Слика :

Главните карактеристики

Избор на клиент