.

.

Селски Farmhouse Земјата Куќа Подот Светилка со Фах Крајот Табела 63.5 Високо Дрво Извртени Железо База Браун Лен Ткаенини Заострените Тапан Сенка за Дневна Соба Читање ?

Селски Farmhouse Земјата Куќа Подот Светилка со Фах Крајот Табела 63.5 Високо Дрво Извртени Железо База Браун

DEN 1679.76

Пристапност
Во достапна форма

63 1/2" висок целина.База е 12" широк.Лента е табела 18" широк.Подот до врвот на лента е 22".Сенка е 14" широк на врвот x 19" wide на дното x 12 1/2" висока.Користи еден максимум 150 вати стандард-медиум база сијалица (не се вклучени).On-off приклучок за префрлување.Кат светилка со маса - полица идеален за седење или дневна соба употреба.Удобен простор за заштеда на дизајн може да се користи како крај маса или ноќната.Од Френклин Железо Работи бренд.Темно рѓа заврши база и пол.Орев заврши дрво крајот табела-лента.Лен ткаенини заострените тапан сенка со декоративни finial. 8 метри долг кабелот. 63 1/2" висок целина.База е 12" широк.Лента е табела 18" широк.Од подот до врвот на лента е 22".Сенка е 14" широк на врвот x 19" wide на дното x 12 1/2" висока.Користи еден максимум 150 вати стандард-медиум база сијалица (не се вклучени).On-off приклучок за префрлување.Темно рѓа заврши база и пол.Орев заврши дрво крајот табела-лента.Лен сенка.Кат светилка со маса - полица идеален за седење или дневна соба употреба.Блескаво, LED, халоген, или CFL светлина, крушка.A21 форма; стандард-медиум база.Dimmable со компатибилен нежните и светилки, се продава одделно.Добиете осветлување и tabletop простор во еден дизајн со овој убав подот светилка.Светилка карактеристики пресврт метална база во темна рѓа заврши, заедно со корисна дрвен послужавник табела за пијалаци, ТВ remotes и повеќе.Дрвна маса во орев заврши.На лен бел сенка со декоративни finial го комплетира изгледот на врвот.Дрво и метална конструкција.Овој убав подот светилка со маса карактеристики пресврт метална база и корисна дрвена маса да се одржи пијалоци или далечински.

Главните карактеристики

Избор на клиент