.

.

XDYQP Внатрешниот Ритам Дигитални Vernier Caliper Внатрешна Дупка Ритам Инчен/Метрички/Дел Конверзија Vernier Caliper

XDYQP Внатрешниот Ритам Дигитални Vernier Caliper Внатрешна Дупка Ритам Инчен/Метрички/Дел Конверзија Vernier

DEN 4268.88

Пристапност
Во достапна форма

Појачани нерѓосувачки челик главниот скала и мерење на вилиците.Knurled заклучување со завртки за поудобно мерење и читање.Во однос/апсолутна мерење осветленост во било која позиција.стакло фиксна мрежа, стабилен, траен и висока точност.Брз приказ на мери вредноста на LCD екранот, ниту над-брзина грешка.Материјал : Steel Color : Sliver-black Range:22-150mm Accuracy:0.01 mm Закорави од не ' рѓосувачки челик главниот скала и мерење на вилиците.Knurled заклучување со завртки за поудобно мерење и читање.Во однос/апсолутна мерење осветленост во било која позиција.стакло фиксна мрежа, стабилен, траен и висока точност.Брз приказ на мери вредноста на LCD екранот, ниту над-брзина грешка.Пакет се Вклучени : 1 x Vernier Caliper Note : 1. Ве молиме Овозможи 1-3cm се Разликува Поради Прирачник за Мерење.2. Осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Ве молиме да се однесуваат на вистинскиот производ.Ви Благодариме За Вашето Разбирање.Дигиталниот caliper може точно да се измери внатрешен дијаметар, надворешниот дијаметар, чекор должина и длабочина.

Главните карактеристики

Избор на клиент