.

.

Fixit 1 Lb. Епоксидна Глина Црна

Fixit 1 Lb. Епоксидна Глина Црна

DEN 671.76

Пристапност
Во достапна форма

FIXIT е само-стврднување, 2 дел производ.Глина/китови како конзистентност.Мешавини и smoothes лесно.FIXIT е 2-дел, постојан, универзална поправка соединение се користи за да се закрпи дупки и пукнатини, печат & plug протекување.Тоа има кит-како конзистентност, е водоотпорен, со 0% намалување/пукање!Работното време е од 2-3 часа., се поставува хард рок во 24 часот.FIXIT работи чуда за обнова & fabricating делови, и како индустриски лепливи соединение коешто се.Се придржува на дрво, порцелан, керамика, метали, камен, стакло, цемент, плочка, ѕидарија, пена, fiberglass, најмногу пластика и повеќе.Употреба на тешки работни места, авто, отворено & морски проекти.FIXIT поставува под вода и да се залага да УВ зраци, горива & топлина до 500 F. Може да биде беспрекорно пердувести пред поставување, & изшкуркан, чукна, drilled, lathed, врежан, или на друг начин tooled по поставување, без chipping, напукнување или flaking!Едноставно чиста вода-до или да ја користите Aves Безбедност Растворувач.

Главните карактеристики

Избор на клиент