.

.

VeeBoards Агол Заштитник - Користете се со До 4 Инчен Широк Webbing да се Заштити Стока и Вратоврска Надолу Ремени - се Спречи Оштетување на Товар Рабови и Webbing да им Помогне н

VeeBoards Агол Заштитник - Користете се со До 4 Инчен Широк Webbing да се Заштити Стока и Вратоврска Надолу

DEN 818.40

Пристапност
Во достапна форма

ТЕШКА ДОЛЖНОСТ, ЛЕСНИ, ИЗРАБОТЕНИ ВО АМЕРИКА - Направен Во Америка Vee Board пластични агол заштитник е направен од Висока Густина Полиетилен (HDPE) материјал кој гарантира оваа v одбор е издржлив доволно да се придржува кон вашиот товар, и доволно флексибилен за да се врати во оригиналниот облик изработка на овие мора да има!.СИГУРЕН – Покрена рабовите гарантира дека на рака не ќе се движат околу време на транспортот и на работ заштитник ќе остане во место.Тесниот профил овозможува тие да бидат поставени кога не е во употреба!Vee Boards се сместат до 4" широк webbing и вклучуваат жлеб кој може да се користи за да се обезбеди рака.ВРЕМЕТО И ПОПУШТАТ ОТПОРНИ - Овие работ заштитници може да издржи екстремни температури без пукање.Нема повеќе да се грижиш за да го оштети вашиот товар од затегнување на рака или оштетување на вашата рака од остар раб на вашиот кутии или карго!.ЛИЧНИ ИЛИ ПРОФЕСИОНАЛНИ – Агол заштитници за превозот се за транспорт на лични товар или за професионална flatbed возач!Кога се користи како работ заштитници на flatbed, на клиентите ќе знаат што се грижи за доставување на нивниот карго неоштетени која ќе се изгради веродостојна, професионален имиџ!.КОЛИЧИНА : 10 Црвени Висока Густина Полиетилен (HDPE) Агол Заштитници.Дали знаете како овие Vee Boards, Vee Одбори или V Одбори името на сите средства истите, квалитет агол заштитници.Понекогаш, исто така познат како еден агол стража, тие најчесто се користи за flatbed влечни.Како лидер во trucking и транспортната индустрија, ние во НАС Товар Контрола препорачуваме користење агол заштитници на многу од нашите клиенти, бидејќи знаеме дека тоа ќе им помогне да се добие нивниот карго до саканата дестинација, додека продолжување на животот на крик ремени или ratchet ремени се користи.Што е победа за возачот да го продолжи рака живот, и победа за дестинација локација, за да се добие нивната испорака во совршена состојба.Овие не се само наменети за flatbed превоз, превозот агол заштитник исто така, може да се користи со камиони или било кој друг метод за транспорт каде што сакате да го заштитите вашиот товар и ремени од оштетување.На слотот за отворање на овие работ заштитници ќе се приспособат на webbing до 4" широк.

Главните карактеристики

Избор на клиент