.

.

Garmin eTrex H Рачни GPS Navigator

Garmin eTrex H Рачни GPS Navigator

DEN 758.40

Пристапност
Во достапна форма

2 инчи (Ш x В x Д) и е поддржан од една година гаранција.Она што е во Кутијата e Trex H navigator, врвка за околу рака, quick start водич, упатството за корисникот.Предност е јасна : без разлика дали сте traipsing преку густа шума или шетање во близина на високи згради и дрвја, може да смета на e Trex H за да им помогне да го најдете вашиот пат кога ви треба најмногу.Овој модул е опремен со висока чувствителност, WAAS-от GPS приемник, кој ја лоцира вашата позиција брзо и прецизно и ја одржува својата GPS локација, дури и во тешки капак и длабоко кањоните.На e Trex H, кој ќе трае до 17 часот на еден пар на АА батерии (не се вклучени), Било "АА" батерии ќе работи во овој уред.Опис на производот Совршен за отворено ентузијасти на буџетот, Garmin e Trex H GPS navigator ви помага да се движите вашиот пат низ најтешките терени.Висок контраст 2.На e Trex H е бриз да се користат, со пет копчиња на двете страни на navigator олеснување на една рака операција.Било "АА" батерии ќе работи во овој уред.Продавници до 500 показните точки за лесно пронаоѓање и 20 правци до 125 показните точки по пат.Четири-ниво на сива LCD дисплеј, во меѓувреме, лесно е да се прочита во сенка или бел ден.И автоматски ги пратите дневник нуди 10 снимени песни (со 10,000 поени), заедно со способноста да retrace вашата патека во двете насоки.Лесен и водоотпорен.

Главните карактеристики

Избор на клиент