.

.

НИ Шпоретот FBP6 Firebrick, Пакет на 6

НИ Шпоретот FBP6 Firebrick, Пакет на 6

DEN 849.84

Пристапност
Во достапна форма

Замена на тули за firebrick облоги.Димензии 4 1/2-Инчен од 9-Инчен од 1-1/4-Инчен. 6 тули по пакет.Долготрајни, трајни простор возраст керамички.Толеранција на 2000-Степени Ф НИ Шпоретот FBP6 Firebrick е дизајниран да ги издржи високите температури и да го продолжат животот на вашето дрво или јаглен за горење шпоретот.Секое дрво гори печка со firebrick облоги ќе треба да располага со тули заменет на редовна основа за да се задржи на шпоретот вршење на оптимална ефикасност.Оваа 6-пакет од 4-1/2 во.x 9.x 1-1/2 во.керамички тули е совршен пакет за да се задржи вашиот шпорет оперативни совршено.Тие може да се користат во било која марка на дрво или на јаглен шпоретот кој го користи овој стандард големина тула.НИ Шпоретот е донесување на топлина да домови низ народ за 140 година.НИ Шпоретот има широк спектар на Автоматско Circulators, Плоча Челик Греалки, Леано Железо Греалки, Пелети/Мулти-Гориво Греалки и гориво Камини од кои можете да изберете.Голем избор на печки и додатоци ќе обезбеди топлината на вашиот дом, со безбедни, квалитетни производи.

Главните карактеристики

Избор на клиент