.

.

Keyecu 4x 4014 26SMD 194 LED Сијалица Супер Светло Canbus Грешка Слободни 921 T10 168 912 W5W 161 Сијалица Автомобил Светла Сијалица Царинење Светла (Бела)

Keyecu 4x 4014 26SMD 194 LED Сијалица Супер Светло Canbus Грешка Слободни 921 T10 168 912 W5W 161 Сијалица Автомобил

DEN 264.96

Пристапност
Во достапна форма

База Тип : T10 4014 26-SMD LED Автомобил Сијалица Бела.Одговара : 194,T10,W5 W 147 152 158 159 161 168 184 192 193 259 280 285 447 464 555 558 585 655 656 657 1250 1251 1252 2450 2652 2921 2825 ..(За повикување Само).Примена : Внатрешни работи светлина, табличка Светлина, паркинг светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина, од страна на маркерот светлина, опашка светлина, копија светла за автомобил, камион, мотор, мопед, приколка, RV, брод, морски, и др.Доаѓаат со вграден-во CANBUS оптоварување отпорници за да се избегне OBC грешка во кодот.Енергетски ефикасни!Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 42% на 81%.Спецификации : 1.Напон : 12 V DC 2.Боја : Бела 6500 K 3.Димензии : 1.52*0.61 4 Инчи.Тежина : 4.5 g/по 5.Одговара : 147,152,158,159,161,168,175,184,192,193,194,2825,2827,W5 W,итн. 6.Примена : табличка светла, кочница светлата страна на вратата учтивост светла, внатрешни работи мапа светла, внатрешни работи купола светла, паркинг светла, град светла, карго светла, цртичка одбор светла, инструмент светилка вратата светла,светлата за читање, предна/задна страна маркер светла, ракавица кутија светла, агол светла, багажникот област/соба светлата, чекор и светла внатрешност вратата светла, багажниот светлина, внатрешниот опашка сијалица, задни светла за читање назад до обратна светлина, пред надворешниот пак сигнал сијалица, итн за автомобил, камион, мотор, мопед, приколка, rv, брод, морски, и др.Карактеристики : √со Висок квалитет и супер-светли LED светилки √Енергија-заштеда ,висока осветленост, ниско потрошувачка на енергија √Најчесто се користи за внатрешни светла за да го замени стариот festoon √Без одлагање во осветлување, многу побезбедно, спречување на задниот крај судир опасност √Тоа е погодна за двете надворешна и внатрешна употреба √Едноставен за инсталација и чисти √Функционална и издржливи,долг животен век, анти-прашина и анти-судир. √Безбеден и сигурен, совршен еко-решение.Најдобар избор за вашиот автомобил!.

Главните карактеристики

Избор на клиент