.

.

SPF-15 Соларни/Photovoltic Заштита Fuse 15 Amp 1,000 Volts DC (2 Парчиња) QSU

SPF-15 Соларни/Photovoltic Заштита Fuse 15 Amp 1,000 Volts DC (2 Парчиња) QSU

DEN 263.76

Пристапност
Во достапна форма

15 Amp 1,000 Volt DC рејтингот.Специјално дизајниран за употреба во фотоволтаични системи.Двете УЛ и IEC фотонапонски согласност.UL248-19 Наведени 1000 VDC максимум.Пакетот вклучува 2 осигурувачи.Добиете вашата фотонапонски систем и работи брзо со нашите SPF-15 осигурувачи.На SPF-15 има рејтинг од 15 Amp 1,000 Volt ВАШИНГТОН.Овие се во согласност со двете УЛ и IEC фотонапонски спецификации.Пакетот вклучува 2 осигурувачи.

Главните карактеристики

Избор на клиент