.

.

DIY Beaded Ознаки со 5D Дијамант Сликарство Божиќ Подароци Peafowl Посебен Облик на Дијамант Сликарство Кожа Tassel Ознака Занаети за Изработка на Мозаик Уметнички Занает за Д

DIY Beaded Ознаки со 5D Дијамант Сликарство Божиќ Подароци Peafowl Посебен Облик на Дијамант Сликарство Кожа

DEN 2246.40

Пристапност
Во достапна форма

Приказ на смола дијамант боја, уреден во кодирање цел. Отвори кутијата и да ја провери специјални алатки за дијамантски сликарство.Пакет Се Вклучени : 1 X Ознака 1 X Дијамант Сликарство Алатка (Точка Вежба Пен, Брзо Нагоре Плоча).Карактеристики : Материјал : кожа Дијамант Тип : Посебен Облик на Вежба Големина : 21 X6cm/8. Шевове треба да биде рамен, уредни, и без пукнатини.Совети : Ова е DIY дијамант сликарство ознаки, не е завршена, ќе треба да го завршите сами.Белешки : 1. Смола-наместете дијаманти според соодветните боја кодирање тела. Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики. За да исечете некоја добра фигура на цртежот, се инсталира на сортирање низа на авионот на материјал погоре. Со цел да се направи совршен дијамант сликарство, се стави на цртежи во едно место, без потреба да ја напушти дијаманти во секоја линија на симболи.ПОДАРОК ИЗБОР : Тоа може да се користи како рачно изработени подароци за своите колеги, соучениците, пријателите и роднините за посебни прилики како Ден на Мајката, Нова Година, Денот на Вљубените, Роденден и Празници. Откривањето на лента над мапата и ќе видите многу симболи соодветната боја код.Прекрасен дизајн : овие дијамант сликарство ознаки се обележани со светла и око-фаќање на бои и убави модели во различни стилови.Исто така, може да ја подобри способноста на рацете и координација и подобрување на децата боја перцепција. Препорачливо е збир на смола дијаманти се заврши побрзо. По добра борба, остатокот од лепак јазот ги исполнува дијамант симбол.Ви благодариме! 2.Висок квалитет : дијамант одбраната, дијамант е мазна и нежна, добра рефракција, светли бои, вистинска боја, не исчезнува, не деформација и сјај е брилијантен.

Главните карактеристики

Избор на клиент