.

.

Гејтс 800H200 PowerGrip Времето Појас, Тешки, 1/2 на Теренот, 2 Ширина, 160 Заби, 80.00 Теренот Должина

Гејтс 800H200 PowerGrip Времето Појас, Тешки, 1/2 на Теренот, 2 Ширина, 160 Заби, 80.00 Теренот Должина

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Neoprene тело за отпор кон нечистотија, маст, масло, и влага.Fiberglass затегнувачка кабелот за сила, издржливост и отпорност на издолжување.Најлон заб се соочува за потивок работа и отпорност на абење.Се препорачува за употреба со Power Grip времето pulleys за зголемен капацитет и подобрување на регистрација.Не подмачкување или ре-tensioning е потребно.Портите Power Grip е заби времето појас, исто така познат како синхрони појас или camshaft појас, со трапезоидна заб профилот за користење во позиционирањето апликации.Тоа се прави на neoprene за отпор кон нечистотија, маст, масло, и влага.Тоа е fiberglass затегнувачка канапи за сила, издржливост и отпорност на издолжување, и тоа е најлонска заб се соочува за потивок работа и отпорност на абење.Гејтс' патентиран заб профил е наменет за користење со некоја специфична затегнувачки ритам профил.Овој појас се препорачува за употреба со појавување на Тешки (H) Power Grip времето pulleys за зголемен капацитет и подобрување на регистрација.Оваа Power Grip времето појас е погоден за употреба со канцелариски машини, машина алатки, поштенски опрема, машини за шиење, вендинг машини, отворено енергија опрема, HVAC опрема, преработка на храна, масло областа апликации, земјоделски апликации, и дрво, хартија, песок и чакал апликации.Времето појаси имаат забите на долната страна на појас кој се приклучат со жлебови во ротирачки макара да пренесе моќта на постојана брзина без пропаѓање.Тие се направени од дополнително гума и се зајакнати по должина со fiberglass канапи за дополнителна сила.На ремени бараат минимална ре-tensioning и одржување, не за подмачкување, и да се обезбеди тивка работа.Времето појаси се користи во индустриски апликации, како што се земјоделството, текстилната на производството, рударството и печатење машини, и потрошувачки апликации како што се канцеларија опрема, апарати за дома, и автомобили.Гејтс произведува моќ трансмисиони ремени, како и хидраулични и течност моќ производи.Компанијата е основана во 1917 и е со седиште во Денвер, КО.

Главните карактеристики

Избор на клиент