.

.

Kunghei Електрични Рака Камион, Виткање Качување Скалило Количка Тешки Склад Се Движат Количка

Kunghei Електрични Рака Камион, Виткање Качување Скалило Количка Тешки Склад Се Движат Количка

DEN 607.20

Пристапност
Во достапна форма

★ 【ОПИСИ】 главната употреба на висок пораст зграда скалило носила трансфер на пациентот нагоре и надолу по скалите, едно лице може да работи. ★ 【ГЛАВНАТА КАРАКТЕРИСТИКА】скалило возило има 6 тркала за да се олесни движењето на земјата.Единствена песна структура е удобен и сигурен кога носила оди надолу по скалите. ★ 【ВИСОК КВАЛИТЕТ MATEIRAL】скалило возило е направен од алуминиум.Тоа има предности на лесна тежина, мал волумен, погодни за носење, безбедна употреба и лесно чистење. ★ 【АПЛИКАЦИИ】Погоден за болници, итните центри,итен случај брза помош, семејството влечни пациенти нагоре и надолу по скали. ★ 【ПРАТКАТА】Ние брод директно од НАС склад.За 3-7 работни дена за испорака.Ако имате какви било прашања или проблеми, ве молиме слободно контактирајте со нас!.Спецификации : Одвиваат големина : 103x53x173cm Плоча големина : 80*46x13.5cm Н W : 30kgr. Вчитување weigt : ≤160 KG Мотор : 120 W Брзина : 45 чекори по записник За батеријата : (1)24 V,13.9 А, Литиум-јонска батерија (2)Добавувач на живот : 5 години (3)Користење време : Одат нагоре и надолу 60 подови кога целосно наполнета Совети на употреба на батеријата : (1) Кога не е во употреба, ве молиме исклучете го моќ switch. (2) Батеријата за одржување методи : честото користење и полнење, не долгорочни не-полнење, инаку батеријата може да прикриен; ако вие не често се користи го тоа, ве молиме полнење на секои 3 дена за да ја чувате батеријата активни.Answer : ___________________________ NOTE : 1. Применливи скалило форми : нормален директно по скалите. 2. Не е применливо скалите облик : Лак, круг, спирални скали. 3. Производот се користи инструкции : (1) ве Молиме погледнете го видео или инструкции пред да се користат, препорачливо е да направи некои практиката, без поставување на објекти. (2) ве Молиме да се стави на ставки кои треба да се преземат во насока на внатрешноста.Затоа што кога ќе се нагоре по скалите, центарот на гравитација е во задниот дел.Пакет : 1*Електрична Рака Камион.

Главните карактеристики

Избор на клиент