.

.

Блиску до Обичај Постелнина Тешки Кошница Лен Беж 75 x 72 инчен Памук Туш Завеса, Unlined

Блиску до Обичај Постелнина Тешки Кошница Лен Беж 75 x 72 инчен Памук Туш Завеса, Unlined

DEN 3960.00

Пристапност
Во достапна форма

Лен,памук,rayon. 75 инчи широка x 72 инчи долго, Unlined.Екран печатени 88% памук, 12% rayon (дански лен).Координирање на прозорец третмани и постелнината се достапни.Направени во САД во нашата шиење соба од страна на квалификувани занаетчии.Бесплатни ткаенина своч по барање.Тешки Кошница Лен се користи во неколку од нашите колекции, и тоа парови совршено со сите нив.Тешки basketweave и суптилен колорит на овој "дански Лен", исто така, гарантира дека тоа ќе биде одлична користи сите од себе.Засилен копчето дупки за 12 завеса прстени.Вкупната Големина е 75" широк x 72" долго.Завесата е екран печатени 88% памук, 12% rayon (дански лен).Хемиско чистење не е препорачливо.ОВА Е ПРИЛАГОДЕНО ЦЕЛ.ВЕ МОЛИМЕ ОВОЗМОЖИ 1-3 НЕДЕЛИ ЗА ИСПОРАКА.Координирање на шемите на Собирање : Лисабонскиот Фосилните, Птица Toile Фосилни остатоци, Тешки Кошница Лен, Младенче Фосилните, Документ Фосилните, Ikat Fretwork Објавени.Проверете нашите други огласи за усогласување и координирање на кревет, бања, прозорец и дома декор предмети.БЕСПЛАТНИ ткаенина своч..структурата своч ќе ви овозможи да се види на боја и текстура на ткаенина, пред да се купи.За да побарате бесплатно своч, испратете ни e-mail со вашата поштенска адреса и ткаенина што би сакал да видам.За нас..Нашите постелнина, прозорец третмани и дома акценти се сопствени направени во САД во нашата шиење соба од страна на квалификувани занаетчии кои имаат над 40 години искуство и кои, повеќе е најважно, земете голема гордост во нивната работа.Ќе бидете импресионирани од супериорна изведба на нашите производи и внимание на детали.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања.

Главните карактеристики

Избор на клиент