.

.

GREFER Refractor Телескопи за Астрономија Возрасни Почетници& Деца,Висока Дефиниција Ноќ Stargazing Визија Телескоп (Една Големина, 2-60X1)

GREFER Refractor Телескопи за Астрономија Возрасни Почетници& Деца,Висока Дефиниција Ноќ Stargazing Визија Телескоп

DEN 456.00

Пристапност
Во достапна форма

★【Овој производ 】Овој производ е влез на ниво образование и наука телескоп играчка, не може да се спореди со професионална телескоп.И не ги почитуваат сонцето директно преку телескоп. ★【MAGNIFICATIONS】20 X-30 X-40 X зголемување телескоп, a thoughtful почетник микроскоп за децата да донесе поблиски се погледне на светот околу нив, се истражуваат земјата & небото!Може да се користи како рачен телескоп, погоден за stargazing,земјиште истражување, концерт, животно набљудување и така натаму. ★【ЛЕСНО РАКУВАЊЕ】Лесно да се постави и лесен за користење,инсталирајте рок од 3 минути ,adustable телескоп агол,и олабавување на завртки да се прилагоди агол и прицврстете ја кога ќе се најдат на вашиот најдобар агол.Свитлива tripod го прави повеќе компактен и пренослив. ★【Одличен Подарок За Децата & Benginners】 Одлична телескоп за деца & почетници како Божиќ подароци или роденденски подароци.Внимавајте на предели и во текот на денот, да се набљудуваат ѕвездите и месечината во текот на ноќта.Овој телескоп е одличен избор за да го истражуваат астрономијата. ★【 Пакување комплет вклучува】1 x Телескоп,1 x 20 X окуларот,1 x 30 X окуларот,1 x 40 X окуларот,1 x Tripod,Главната Цевка 40.5 cm / 15.9 во,Tripod 33cm / 13.0 во,Tripod се Одвиваат Висина Прибл. 37cm / 14.6 во.Инструкции : Материјал : ABS Plastic Color : Црна + Gray Eyepiece Зголемување : 20 X, 30 X, 40 XApplicable Луѓе : Почетници, Children Main Цевка Должина : Околу. 40.5 cm / 15.9 in Tripod Должина : Околу. 33cm / 13.0 in Tripod се Одвиваат Висина : Околу. 37cm / 14.6 in Weight : Прибл. 606g Warning : не ги почитуваат сонцето директно преку телескоп.Телескоп може да се подобри со промена на зголемување.Телескоп не е во состојба да ги искористи визија ако ѕвезда во далеку од далечина.Во поглед на сценографијата е нормално е применливо.Внимателна употреба и редовно одржување се потребни.ГУШЕЊЕ ОПАСНОСТ Не е за деца под three The пакување комплет вклучува : 1 x Telescope1 x 20 X eyepiece1 x 30 X eyepiece1 x 40 X eyepiece1 .

Главните карактеристики

Избор на клиент