.

.

Училиште Smart Не Токсични Моделирање Тесто - 3 1/3 фунти - Жолта

Училиште Smart Не Токсични Моделирање Тесто - 3 1/3 фунти - Жолта

DEN 374.40

Пристапност
Во достапна форма

Воздух суши.Останува влажна во сад.Не-боење. 3.3 фунти.Папки.Хартија.Сува Избрише Одбори & Маркери.Transparencies.Моливи & Гуми.Бојата.И многу повеќе!.Деца ќе го сакам чувството на ова мека, свитливи, не-боење тесто како тие се создаде игра тесто ремек-дела.Тестото воздух суши на работен ритам или е обновливи ако се вратија во својот пластичен сад.Не-токсични, се согласува да ASTM D-4236. Избрани Када вклучува осум 1/4 lb.барови во Црна, Сина, Зелена, Портокалова, Виолетова, Црвена, Бела и Жолта.НОВА Училница Пакет вклучува 6 кофи, 3.3 lbs.секој, на Сина, Зелена, Портокалова, Виолетова, Црвена и Жолта.Воздух Суши.Останува влажна во сад.Не-боење. 3.3 фунти.Училиште Smart нуди производи треба со квалитетот што очекуваат на цените сакате.Нашите храбар, сјајна, мека и лесно свитливи моделирање тестото е одличен начин да се воведе уметници да скулптура создавањето.Оваа забавна активност е безбеден и лесен начин да се интегрира уметност во секојдневните игра.Ние се грижиме за секојдневниот challengers едукатори лицето, па ние се направи вистински, сигурен и паметни производи кои инспирира доверба.

Главните карактеристики

Избор на клиент