.

.

Цветни Цвеќиња Микрофибер Косата со Крпа за Жените Анти Frizz Супер Абсорбента Брзо Сушење на Косата со Крпа и Завиткајте за Кадрава Коса Жените Влажна Коса Деца Мажи

Цветни Цвеќиња Микрофибер Косата со Крпа за Жените Анти Frizz Супер Абсорбента Брзо Сушење на Косата со Крпа

DEN 215.76

Пристапност
Во достапна форма

Тоа е исто така многу погодни за кога ќе нега на кожата, лицето чистење, јога, работа, спорт и други затворен активности. * Супер Меки & Брзо Сушење Корални руно ткаенина го прави супер меки на допир, а тоа е високо абсорбента, која брзо може да ја исуши косата.И тоа е многу лесен, па така нема да има тешки чувство на вашиот врат. * Дише & Лесни Коса сушење крпа има добра пропустливост на воздух, ќе не направи скалпот и косата се чувствувам целосен.Се се уште се грижиш за оштетување на косата квалитетот предизвикана од енергично помош на крпа или фен за коса да се исуши на вашата коса?Нашите микрофибер косата со крпа е супер меки и може брзо да се исуши косата, намалување на штетата предизвикана од страна на сушење на коса, и да може ефективно да го заштедите вашето време. ~【Лесен за Употреба и заштеда на Време】 : Уникатна форма и тока дизајн го прават микрофибер косата со крпа полесно да се носат и да ја поправите. * Одвојте Време Само завиткајте ја косата со косата со крпа, и можете да го направите шминка или други работи додека се чека за вашата коса да се исуши, заштедувајќи ви време.Вие само треба да заврши на вашата коса во микрофибер косата со крпа, пресврт на косата со крпа и висат на копчето. * Ивица Дизајн Микрофибер косата со крпа ивица дизајн, така што фен капа нема да биде лесно да се носи, испукана и деформирани, дури и во континуирана употреба и за перење. ~【Брзо сушење & Дише】 : Нашата микрофибер косата со крпа е направен од 100% полиестер, корални руно материјал, супер меки, одлична апсорпција на вода, и може да нежно и брзо сува коса за да се спречи грубост и штета.Кога ќе заврши вашата коса со тоа, скалпот и косата нема да се чувствувам целосен. * Уникатен Тока Дизајн На косата ставете крпа со тока дизајн, лесен за употреба, и тоа природно ќе се прилагоди според вашата коса волумен, подобро фиксни на вашата глава, и не ќе падне лесно.Тоа е многу лесен, така што не ќе се чувствуваат силно чувство.~【Големина Одговара на Сите】 : На микрофибер косата со крпа големина е 24. ~【Мулти-цел & Идеален Подарок】 : На микрофибер косата со крпа е погодна за возрасни и деца со сите типови коса во дневниот сушење коса и нега на коса.

Главните карактеристики

Size:
24.4 x 9.45 inch :
Material:
100% polyester (coral fleece fabric) :
Fashion Design:
Buckle Design + Edging Design + Single-Sided Printing :
* Size Fit All :
One size fit women, men, adults, and children of all hair styles and hair types, meeting the needs of all your family members. :
* Super Soft & Quick-Drying :
Coral fleece fabric makes it super soft to the touch, and it is highly absorbent, which can quickly dry hair. :
* Breathable & Lightweight :
Hair drying towel has good air permeability, will not make the scalp and hair feel tight. And it's very lightweight, so there will be no heavy feeling on your neck. :
* Unique Buckle Design :
The hair wrap towel with buckle design, easy to use, and it will naturally adjust according to your hair volume, better fixed on your head, and will not fall off easily. :
* Edging Design :
Microfiber hair towel with edging design, so that the hair dryer cap will not be easily worn, cracked and deformed even in continuous use and washing. :
* Save Time :
Just wrap your hair with hair towel, and you can do makeup or other things while waiting for your hair to dry, saving you time. :
* Multiple Uses :
It is very suitable for daily dry hair and hair care, also fit for when you are skin care, facial cleansing, yoga, work, sports and other indoor activities. :
* Ideal Gift :
Give the hair turban towel to your family, friends, mother, girlfriend, you can help them take care for their hair, and they have healthy and beautiful hair. :
Избор на клиент