.

.

Проф. д-р Елементи Чиста Exfoliating Ензим За Жена | Обновување и retexturize withVitamin C, Млечна Киселина и Папаја | Течни Ензим Кора ензим-врз основа на кожата климатизација третм?

Проф. д-р Елементи Чиста Exfoliating Ензим За Жена | Обновување и retexturize withVitamin C, Млечна Киселина

DEN 1319.76

Пристапност
Во достапна форма

Кожата е примарна функција е заштита.Ние се елиминира мртвите клетки на кожата со тоа длабоко насочени масажа гестови.СОВРШЕН ЗА СИТЕ видови КОЖА : Ние со гордост го прават нашите производи во Канада, користејќи најквалитетни состојки со најнапредните, резултати кои се фокусирани на формули.Сепак, папаја има essentials витамини и минерали кои се од суштинско значење за кожата поправка.Devitalized клетки на кожата се исфрлаат од Ананас и Папаја-базирани ензими, Млечна, Оцетна и Салицилна Киселина, што овозможи лесна кора да го подигнете целокупната тонот на кожата и јасност.На кожата се регенерира и обновува младешки сјај.Оваа функција ви помага да го поддршка на телото природен процес на протеини со варење и ткиво заштита.Кожата станува светли и живописни по кожата третман.Папаја е позната по своите exfoliating својства.Тоа е најефикасен метод за чистење на кожата, без одземање на неговата природна влага.Devitalized клетки на кожата се исфрлаат од Ананас и Папаја-базирани ензими, Млечна, Оцетна и Салицилна Киселина, која овозможи блага кора да го подигнете целокупната тонот на кожата и јасност.Течни Ензим Кора е динамична, ензим-врз основа на кожата климатизација третман кој нуди и обновување и retexturizing бенефиции за супериорен ефект.Ефективна сепак доволно нежна за чувствителен, зрел, и стареењето на кожата видови нуди резултати може да се види и почувствува.Devitalized клетки на кожата се исфрлаат од Ананас и Папаја-базирани ензими, Млечна, Оцетна и Салицилна Киселина, што овозможи лесна кора да го подигнете целокупната тонот на кожата и јасност.Чиста Exfoliating Ензим е динамична, ензим-врз основа на кожата климатизација третман кој нуди и обновување и повторно texturizing бенефиции за супериорен ефект.Proteolytic ензими помогне да се прекине со протеини.Нашата активна папаја комплекс спречува над-акумулација на мртвите клетки на кожата, без иритација и обезбедува основните хранливи материи за кожата поправка.БЕЗБЕДЕН И ЕФИКАСЕН : Дали кожа е мрсна, акни, сонце-оштетена, сува, дехидрирани, чувствителен, розацеа, псоријаза, егзема, и/или има себороичен услови, нашиот безбеден и ефикасен Ензим Exfoliant папаја комплекс + витамин ц испорака е решение за сите кожата.RETEXURING И RESURFACING : Papayas содржат ензим наречен papain дека помага варењето на храната.

Главните карактеристики

Избор на клиент