.

.

RWM Casters и Серијата 95 Плоча Рициново, Крути, Kingpinless, Челични Тркала, Конусни Ролери Лого, 6000 lbs Капацитет, 10 Тркало Кол, 3 Тркало Ширина, 12-1/2 Mount Висина, 7-1/2 Плоча Должина, 6-

RWM Casters и Серијата 95 Плоча Рициново, Крути, Kingpinless, Челични Тркала, Конусни Ролери Лого, 6000 lbs

DEN 6370.56

Пристапност
Во достапна форма

12-1/2" вкупна висина, 2-11/16" вртливата доведе и 6000lbs капацитет.Кован челик тркала со заострените ролери имајќи. 4-1/2" x 6" дупчиња да 4-1/8" x 6-1/8" гром дупка проред за 1/2" со дијаметар од гром.Оптоварување и удар се згрижени од страна на патентиран kingpinless дизајн, запечатени raceway е стандард.Лагуна сина боја заврши.RWM е и Серијата 95 рициново карактеристики на патентиран Kingpinless рициново дизајн.Ова е дизајн кој RWM патентиран, и дека има докажан себе да биде најдобро решение за да се бара апликации.Ова е рициново дизајн кој сите други сега копирање, бидејќи тоа, едноставно, е неспоредлив во продолжување на работниот век, намалување на сите можни причини за рициново неуспех.Серијата 95 нуди капацитет до 20.000 фунти, со широк спектар на тешки тркала за да се зголеми капацитетот.Нашите 95 Серија Casters се со гордост се направени во САД!.

Главните карактеристики

Избор на клиент