.

.

2x Lashing Ремени со Тока Добро за Покрив-топ Вратоврска Надолу Монтирани Товар(3.2'x1')

2x Lashing Ремени со Тока Добро за Покрив-топ Вратоврска Надолу Монтирани Товар(3.2'x1')

DEN 227.76

Пристапност
Во достапна форма

СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ - 1" широк webbing x 3.2 ft долго Тешки-Должност Lashing Ремени - Одлично за обезбедување на светлината товар.СОВРШЕНА ДОЛЖИНА ЗА ВАШИТЕ ПАТУВАЊА – Во 3.2 долги нозе, совршена должина за врзување надолу мал товар и повеќе да!. 200 КГ РАБОТЕН КАПАЦИТЕТ –Безбедно и стегната носивост на 200-фунти на актуелната употреба и 600-фунти на пауза сила, (Не-УВ Заштитен).ЦИНК ПОЗЛАТЕН ЧЕЛИК МЕНГЕМЕ – Нека докажаната технологија се спречи вашиот ремени од rusting!Тешки-Должност менгеме има посилна отколку типични Lashing Ремени.БРЗО НА / БРЗ OFF - Лесно да се инсталира со ' Рѓа resistent тока за да се обезбеди товари лесно.Одлично за општа употреба товар вратоврска надолу каде кука не е потребен.Оваа lashing рака е обично се користи за обезбедување на канута и кајаци на покривот решетката.Овој про одделение lashing рака има 200 lb.работно оптоварување граница и 600 lb.пауза сила. -Фабрика тестирани : 600 lb.скрши силата & 200 lb.обем на работа сила да се заштити вашиот товар за време на транспорт -Користете Lashing Ремени да се задржи на товар безбедна, -Обично се користи со Канута и Кајаци, но може да се користи со било светло-тежина носивост да се врши на покривот решетката или приколка hitch решетката. -Изработени од зајакнати и деликатна Најлон со метал, рѓа отпорни тока брзо да се обезбеди носивост -ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : не го надминува Работното Оптоварување Граница од 200 кг.Корисникот за да го оцени работно оптоварување барања.Проверка на оптоварување на секои 10 милји.Заштита на webbing од рабовите.Пресврт на рака за да се спречи вибрации -да Не се користи за кревање или лична контрола. -НЕУСПЕХОТ ДА СЕ УСОГЛАСАТ СО ПРЕДУПРЕДУВАЊА МОЖЕ ДА РЕЗУЛТИРА СО ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ ИЛИ ОШТЕТУВАЊЕ НА ИМОТОТ.

Главните карактеристики

Избор на клиент