.

.

Ѕвезда Матрицата 50 Ѕвездите на Американското Знаме Stencils за Сликарство на Дрво, Платно, Airbrush,Обновливи Starfield Матрицата, (2 Големи, 2 Средни)

Ѕвезда Матрицата 50 Ѕвездите на Американското Знаме Stencils за Сликарство на Дрво, Платно, Airbrush,Обновливи

DEN 167.76

Пристапност
Во достапна форма

Американското Знаме 50 Ѕвезда Матрицата : Пакет доаѓа со 4 парчиња(вклучувајќи 2 Пакет 14.82 x 10.5 инчен и 2 Пакет 10 x 7 инчен образец).Функција : 14.82 x 10.5 инчен 5o ѕвезда областа матрицата може да се користи за правење целосна големина на Американското Знаме.Помали 10 x 7 инчен 50 ѕвезда областа матрицата,ќе може да се користи за правење мали Американски Знамиња.Погодно да се користи : Можете да ги користите овие ѕвезда матрицата за да се создаде вашиот Американското Знаме на проектот.Корисни : Совршен за нашите Американската Денот на Независноста на 4ти јули, Совршен за изработка на меморијалниот Ден Проекти.Американското Знаме 50 Ѕвезда Матрицата Образец Спецификации : 2 различни големина : 14.82 x 10.5 инч (2 Парчиња) и 10 x 7 инчен (2 Парчиња) Функција : 14.82 x 10.5 инчен 50 ѕвезда областа матрицата може да се користи за правење целосна големина на Американското Знаме.Погодно да се користи : Можете да ги користите овие ѕвезда матрицата за да се создаде вашиот Американското Знаме на проектот.Применливи Предмет : Создавање на целосна големина на Американското Знаме на дрво,ѕид,ткаенини и многу повеќе занаети.Пакување, вклучувајќи : 4 * 50 Ѕвезда Матрицата Дефиниција(вклучувајќи 2 Пакет 14.82 x 10.5 инчен и 2 Пакет 10 x 7 инчен образец) Напомена : Не е погоден за дете под 3 години.

Главните карактеристики

Избор на клиент