.

.

STAEDTLER FIMO Професионални 8041-29 Рерна-hardenening Моделирање Глина 454g, Carmine

STAEDTLER FIMO Професионални 8041-29 Рерна-hardenening Моделирање Глина 454g, Carmine

DEN 335.76

Пристапност
Во достапна форма

Особено мазна и високо dimensionally стабилна, прецизни климатизација, највисок квалитет за деликатна резултати.Компатибилен со FIMO професионални, мека, ефект и деца.Лесно да се отвори и практични 8-дупка за лесно мешање. 24 брилијантни бои, вклучувајќи 5 Вистинска Боја бои (бои со чиста пигменти).Кутија содржина : 1 x голем блок 454 g (1 lb), Carmine.Staedtler 8041-300 (Чисто Сино) моделирање глина fimo професионални, голем блок 454 G (1 lb).особено мазна и високо dimensionally стабилна, може прецизно да се условени, највисок квалитет За деликатна резултати.Компатибилен со fimo професионални, мека, ефект И деца.Лесно да се отвори и удобен 8 делови за лесно мешање. 24 брилијантни бои, вклучувајќи 5 вистинска боја бои (Бои со чиста пигменти).пакет се Вклучени : 1 x биг блок 454 G (1lb), Carmine.

Главните карактеристики

Избор на клиент