.

.

Lincom Техника 4K Дигитална видео камера Камера за Видео Камера WiFi Vlogging Камера Camcorders со Микрофон 30FPS 3 Инчен HD Екран на Допир Vlog Камера за YouTube со IR Ноќ Визија и Далечинск?

Lincom Техника 4K Дигитална видео камера Камера за Видео Камера WiFi Vlogging Камера Camcorders со Микрофон

DEN 309.84

Пристапност
Во достапна форма

[Ултра HD 4 K видео камера] : Ова видео камера обезбедува јасни слики на 48 ПРАТЕНИК и јасни видео на 4 K 30 FPS.Тоа е елегантен 3-инчен екран на допир што може да се ротира во 270 степен ви овозможува да го фати и да се види живописни слика со прецизност.Оваа 4 K видео камера доаѓа со објектив худ, како и.Тоа го спречува леќа одблесокот предизвикани од ваше светлина и ја заштитува против неочекувани пречки или шок, со цел да се подобри фотографии целокупната боја и контраст. [Видео камера со Микрофон и Рачни Стабилизатор] : Надворешен Микрофон се користи X-Y стерео пикап технологија, звук локализација слика ќе биде повеќе јасна и стабилна.Така, висок квалитет на микрофон може да се користи на конференции, интервјуа, говори и текот на снимањето.Видео камера доаѓа со handhold стабилизатор го прави овој 4 K vlogging камерата стабилна во текот на снимањето. [Камера за Живеење Видео]Овој 4k видео камера, исто така, функционира како веб камера, го поврзува видео камера за да ја вашиот компјутер со помош на USB кабел и одберете PC режим на Камера.Тоа е корисно кога ќе се прави You Tube/ Instagram во живо стриминг или правење на видео повици.Кога е поврзан со ТВ, видео може да се прикаже на екранот на ТВ екранот кој ви помага споделување на скапоцен момент со вашето семејство. [Wi Fi s моменти веднаш!Својот неверојатен подарок за вашите пријатели и семејството, или дури и себе си. 1.Препорачуваме да користите max 128 GB класа 10 SD картичка, ве молиме формат SD картичка (не е вклучен) во камерата пред да го користите. 2.Оваа 4k vlogging камера има 18x дигитален зум не се оптички зум. 3.На фиксен фокус опсег е од 3.3 ft кон бесконечност.

Главните карактеристики

This is a Ultra HD 4Kvideocamcorder which provides WIFI function along with External microphoneStorage:
SD/SDHCcard up to 128GBFocal distance
Избор на клиент